8242. Bieczyński h.Łodzią

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Bieczyński h.Łodzią

Postprzez jerzy » 21.04.2010

BIECZYŃSKI h. ŁODZIĄ. Wzięli nazwisko od wsi Bieczyny, w wojew. poznańskiem, pow. kościańskim. Piotr, dziedzic wsi Srocko i Bieczyna 1580 r. Po Piotrze, burgrabim kościańskim 1627 r., z Zofii Piątkowskiej synowie: Stanisław, Jezuita, rządca prowincyi polskiej, um. 1707 r. i Łukasz, tego z Maryanny Bukowieckiej synowie: Jan, Jezuita i Mikołaj 1720 r., po którym z Heleny Wyssogota Zakrzewskiej synowie: Kazimierz, proboszcz w Grodzisku, Maciej bezdzietny i Pantaleon, wojski 1771 r., a pisarz ziemski wschowski 1778 r., miał dwie żony, Małgorzatę Bielińską i Franciszkę Rozdrażcwską, z drugiej żony synowie: Józef, dziedzic dóbr Grą-Mewa, w wojew. poznańskiem i Teofil, major wojsk koron., otrzymawszy dymisyę, osiadł w ziemi czerskiej, nabył dobra Grzebowilk i Iłowiec i z żo¬ny Marcyanny Markowskiej pozostawił syna Feliksa, inżyniera generalnego gub. lubelskiej, wylegitymowanego w Królestwie 1838 r.
Z tej familii: Zygmunt z wojew. poznańskiem podpisał elekcyę 1648 r. Wojciech posłował do hana tatarskiego 1658 r. i nakłonił go do zgody z Polską. Po Stanisławie około 1700 r., z Maryanny Przyborowskiej, syn Wojciech, burgrabia kcyński. Antoni, wojski wschowski 1777 r. Po Piotrze, w 1723 r. dziedzicu dóbr na Podolu, syn Franciszek 1755 r., tego syn Teodor miał syna Jana, po którym synowie: Cezary z synem Wincentym i Stanisław wylegitymowani w Cesarstwie 1856 r. i zapisani do ksiąg szlachty gub. podolskiej.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do B____