12073. Biliński Stanislaw

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Biliński Stanislaw

Postprzez wanka » 16.12.2010

Biliński Stanislaw
kpr.strz.rtg. ur.1919 r.
Absolwent SPLdM w Bydgoszczy, przydzielony w 1938 r. do 1 pl w Warszawie, brał udział w kampanii wrześniowej w 1939 r. jako strzelec pokładowy 212 eskadry bombowej „Łosi”. W 60
dniu 10 września 1939 r. wystartował na samolocie PZL P-37B „Łoś” nr 72.176 z lotniska Gnojno k. Włodzimierza Wołyńskiego w składzie załogi: plut.pil Czesław Dziekoński,por.obs. Jan Gumkowski i sierż.strz. Władysław Serafin, na lot bojowy z zadaniem rozpoznania i bombardowania Niemców na szosie Jarosław - Lwów. Po wykonaniu zadania, podczas lotu powrotnego, wobec awarii silnika, w zapadających ciemnościach, załoga opuściła samolot skacząc na spadochronach. Kpr.Biliński nie powrócił do eskadry i jego los jest nieznany. Prawdopodobnie został zamordowany przez Ukraińców.
Źródło. marszalek.com. pl
Avatar użytkownika
wanka
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 4
Wybitna informacja (2) Twórca indeksów (1) Fotograf (1)

Powrót do B____