10213. Łączkowski h.Nałęcz

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Łączkowski h.Nałęcz

Postprzez jerzy » 13.06.2010

ŁĄCZKOWSKI h. NAŁĘCZ ze strzałą. Jan, posiadacz wójtostwa w Kozicach, umarł 1700 r. (Sigil. w Ossolineum). Wawrzyniec, pisany także Łęczkowskim, żonaty z Maryanną z Borkowskich, pokwitował 1750 roku w grodzie trembowelskim jej matkę Teresę z Lisowskich z 200 zł. posagu. Wiktoryn, syn Józefa, podstoli Winnicki 1754 r. Antoni, stolnikiewicz halicki 1787 r.
Stanisław, chorąży husarski, ciężko ranny pod Wiedniem, spisując 1684 roku testament, puścił nadane mu prawem lennem wójtostwo Naroże v. Bzów, w starostwie lanckorońskiem, córce swej Jadwidze, żonie węgra Stefana Migacza, na lat 12, t. j. aż do pełnoletności syna Wojciecha, bez obowiązku składania rachunków przed kimkolwiekbądź (Akta Gr. Oświęcimskie). Tego Wojciecha z żony Maryanny syn Marcin zostawił z Agnieszki Możdzińskiej: Antoniego, pisarza komory w Jordanowie, od 1781 r. podstolego halickiego, Marcina i Józefa, od 1781 r. podczaszego sanockiego, których pochodzenie szlacheckie uznały Stany galicyjskie 1789 r. Józef, żonaty z Katarzyną z Chłopickich, córką Józefa, lv. Wosińską, która 1801 r. podzieliła się majątkiem ojcowskim z rodzeństwem, zostawił syna Romualda; po Marcinie zaś została córka Maryanną wspomniana wraz z Romualdem w aktach Wydziału Stanów galicyjskich (Zbiory Dr. M. Dunina-Wąsowicza we Lwowie).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do L____cron