9665. Kański h.Janina

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Kański h.Janina

Postprzez jerzy » 31.05.2010

KAŃSKI h. JANINA. Podług Paprockiego w wojew. lubelskiem. Marcin, na Kozicach 1531 r„ a Wawrzyniec, na Racławicach 1578 r. dziedzice (Ks. poborowe). Aleksander i Rafał, synowie Mikołaja, 1595 r. Jan, syn Burcego, dziedzic na Kani 1602 r. Adam, Andrzej, Jerzy i Krzysztof, synowie Jakóba, 1610 r. Krzysztof, dziedzic na Kozicach 1615 r., miał synów: Andrzeja, Jana i Krzysztofa.
Andrzej, komornik ziemski lubelski, podpisał elekcyę 1648 r. z wojew. lubelskiem; podstarosta 1649 r., sędzia ziemski 1654 r., podkomorzy chełmski 1662 r., z żony Salomei Grochowskiej pozostawił córkę Rozalię za Kazimierzem-Samuelem Bielskim, chorążym chełmskim, i syna Michała.Krzysztof pozostawił synów, Mikołaja i Andrzeja, żonatego z Rozalią Bielską, który podpisał elekcyę 1697 r. z wojew. lubelskiem. Jan, syn Andrzeja, zaślubił Annę Klichowską i z niej miał synó, Andrzeja, wylegitymowanego w Galicyi 1782 r„ i Piotra.Gabryel podpisał elekcyę 1697 r. z wojew. lubelskiem; cześnik mielnicki, zaślubił Zofię Borzęcką i z niej miał córkę Magdalenę Ołtarzewską,
starościnę makowiecką 1749 r. Jan 1755 r., syn Kazimierza i Anny Truszkiewiczówny. Ludwik, syn Franciszka i Teofili Szaczyńskiej, pisarz i sędzia grodzki krzemieniecki 1777 r., z żony Wiktoryi Ostrowskiej pozostawił syna Stanisława Kostkę, wylegitymowanego w Galieyi 1783 r., wojskiego niniejszego krzemienieckiego, po którym syn Piotr-Celestyn, dziedzic dóbr Hołotki (Zap. i Wyr. Tryb. Lubel., Sigil., Don. Vars., Bon.).
Ferdynand, syn Jakóba, z synami, Jakóbem i Władysławem wylegitymowani w Cesarstwie i zapisani do ksiąg szlachty gub. podoskiej 1845 r. Józef, syn Antoniego, zasiadający w sądach gub. kijowskiej 1845 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do K____