9838. Kędzierski h.Belina

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Kędzierski h.Belina

Postprzez jerzy » 03.06.2010

KĘDZIERSKI h, BELINA. Na Mazowszu i w wojew. łęczyckiem pi¬szą się od wsi Kędziorki, w pow. brzezińskim. Andrzej, Jan, Melchior i Stanisław, dziedzice na Kędziorkach 1555 r. (Ks. poborowe). Mikołaj, syn Melchiora, 1591 r. Michał, cześnik bracławski 1617 r. Mikołaj podpisał elekcyę 1697 r. z wojew. łęczyckiem. Stanisław, stolnik trembowelski 1698 r.
Walenty, dziedzic Zelgoszcza 1769 r., miał córkę Katarzynę Dzierz-bicką i synów, Michała, kanonika uniejowskiego, proboszcza świnieckiego 1791 r„ i Felicyana, po którym z Katarzyny Źalińskiej córka Maryanna lv. za Józefem Oszkowskim, 2v. za Ignacym Koszutskim 1796 r. (Ks. Gr. Radomskie, Przedeekie, Sieradzkie i Czerskie).
Krzysztof, dziedzic wsi Zelgoszcza 1679 r.; pochodzący od niego: 1) Marcin z żony Katarzyny Kołoskiej miał syna Franeiszka-Dyonizego, dziedzica części wsi Suchodoły, w pow. gostyńskim, wylegitymowanego w Królestwie 1843 r.; 2) Wojciech pozostawił syna Kazimierza, a ten z żony Domiceli Kobyłeckiej syna Józefa, podoficera wojsk rosyjskich, wylegitymowanego w Królestwie 1857 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Re: Kędzierski h.Belina

Postprzez KinzerskiyA » 13.12.2010

I były tam między Kędzierski h. Belina, którzy zostali wywiezieni do Rosji?
Avatar użytkownika
KinzerskiyA
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli


Powrót do K____