9951. Litwiński h.Grzymała

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Litwiński h.Grzymała

Postprzez jerzy » 06.06.2010

LITWIŃSKI h. GRZYMAŁA. Wawrzyniec 1718 r. plenipotent Mali¬nowskich, skarbnik bracławski, żonaty z Aleksandrą Bobińską (Grodzkie Sandomierskie). Antoni, z parafii Kopeczyńce, zaślubił 1762 r. w Janowie Trembowelskim Katarzynę Humowiczównę. Wojciech ożenił się 1776 roku z Maryanną Brzezińską, podczaszanką dobrzyńską, lv. Józefowa Szczepanow-ską, cześnikową rzeczycką, zmarłą bezpotomnie 1778 roku (metr. i sepult. w Dubnie).
Jacek, dzierżawca Jurczyc, urodzony w Dziekanowicach, syn Józefa i Teresy N., udowodnił swe szlacheckie pochodzenie w sądzie ziemskim czchowskim 1783 r. Stanisław i Jan, synowie Tomasza, nie otrzymali I8l2r. od Wydziału Stanów galie, potwierdzenia szlachectwa dla braku oryginalnej metryki ich ojca (Zbiory Dr. M. Dunina-Wąsowicza we Lwowie).
Michał, syn Jakóba i Tekli, ur. 1794 roku we wsi Łące, w Galicyi, wszedł na służbę 1811 r. do 4 pułku szaserów Ks. Warszawskiego, a w 1815 r. przeniesiony do 2 pułku strzelców konnych, został 1816 r. pisarzem płatnikiem i w 1818 r. wyszedł do dymisyi. Odbył kampanię 1812 r. w Rosyi pod Smoleńskiem, Możajskiem, Czerykowem, Medyną, Wiazmą i Borysowem. W 1831 r. Michał ponownie wstąpił do wojska jako podporucznik 2 pułku jazdy kaliskiej (Ks. Wojskowe).Walenty, doktór obojga praw, rektor Uniwersytetu krakowskiego 1815 r., sędzia apelacyjny Rzeczypospolitej krakowskiej, zdolny prawnik i autor, um. 1823 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do L____