9976. Lubiewski h.Trzaska

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Lubiewski h.Trzaska

Postprzez jerzy » 06.06.2010

LUBIEWSKI h. TRZASKA. W ziemi nurskiej i innych północnego Mazowsza, piszą się z Zakrzewa, będąc jednej dzielnicy z Zakrzewskimi, herbu Trzaska; niektórzy wzięli nazwisko Lubiejewski, Piotr i Maciej, synowie Trojana, i Jan, syn Pomścibora, dziedzice w 1470 r. wsi Lubiewo, w ziemi nurskiej. Wojciech i Maciej, synowie Jana, 1529 r. Jan otrzymał 1590 r. grunt w pow. parnawskim. Seweryn, syn Andrzeja, 1610 r. Adam, z Zakrzewa, syn Jana, dworzanin królów Zygmunta III i Władysława IV, dzierżawca korytnicki, podpisał elekcyę 1682 r. z ziemią czerską. Marcin, syn Wojciecha i Ewy Bykowskiej, dziedzic części Byki 1675 r., był żonaty
z Jadwigą Brzozowską. Walenty, syn Marcina i Anny Mierzejewskiej, dziedzic wsi Mierzejewo 1690 r. Jan i Wojciech podpisali elekcyę 1697 r. z ziemią nurską. Walenty ożeniony z Jadwigą Branecką 1709 r.
Po Zygmuncie, w 1600 r. dziedzicu wsi Lubiewo, syn Jan, tego syn Wojciech miał syna Piotra, a ten syna Walentego, którego syn Stanisław, pozostawił syna Jana, po którym trzech synów: l) Antoni, żonaty z Anastazyą Kulesza, miał syna Jana, wylegitymowanego w Królestwie 1849 r.; 2) Błażej z żony Tekli Prosieńskiej pozostawił synów, Andrzeja i Walentego, wylegitymowanych w Królestwie 1858 r.; 3) Wojciech z żony Konstancyi Żochowskiej miał syna Stanisława, wylegitymowanego w Królestwie 1853 roku.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do L____