10475. Małecki h.Jelita

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Małecki h.Jelita

Postprzez jerzy » 19.06.2010

MAŁECKI h. JELITA. Piszą się z Malca i podług Paprockiego pochodzą od Floryana Szarego z 1333 r. N., żona Jana Korycińskiego, starosty brzezińskiego 1525 r. Mikołaj 1539 r. Łukasz i Jan, synowie Wojciecha, 1592 r. N., rotmistrz, należał do wyprawy Stefana Potockiego na Wołoszczynę 1612 r. i w niej poległ. Krystyan podpisał elekcyę 1669 r. z ziemią ciechanowską.
Szczepan, w 1707 roku dziedzic wsi Kossowa (Akta Piotrkowskie), miał syna Ignacego, tego syn Wojciech pozostawił syna Leonarda, a ten syna Ignacego, urzędnika górniczego, po którym z Karoliny Chmielewskiej syn Bolesław wylegitymowany w Królestwie 1860 r.Synowie Jana: Aleksy, Karol z synem Aleksandrem i Klemens z synem Ludomirem wylegitymowani w Cesarstwie 1845 r. i zapisani do ksiąg szlachty gub. grodzieńskiej.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Odp: Małecki h.Jelita

Postprzez bratjan » 20.06.2015

Alojzy Maleckiur. ok. 1800 r., syn Karola, był sędzią granicznym wileńskim, należał do Loży Gorliwy Litwin, potwierdzono też jego udział w wyborach z 1834 r.
Avatar użytkownika
bratjan
Zaawansowany
Zaawansowany
Medale: 1
Twórca indeksów (1)
Imię i nazwisko: Jan Fibek

Re: Małecki h.Jelita

Postprzez bratjan » 20.06.2015

Wincenty Malecki (syn Karola, kapitana wojsk polskich) ur. ok. 1790 r.; był asesorem głównego departamentu wileńskiego; członek loży wolnomularskiej Gorliwy Litwin i Doskonała Jedność
Avatar użytkownika
bratjan
Zaawansowany
Zaawansowany
Medale: 1
Twórca indeksów (1)
Imię i nazwisko: Jan Fibek


Powrót do M____