8482. Chmielewski v.Chmielowski h.Jastrzębiec

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Chmielewski v.Chmielowski h.Jastrzębiec

Postprzez jerzy » 26.04.2010

CHMIELEWSKI v. CHMIELOWSKI h. JASTRZĘBIEC. W północnem Mazowszu, wzięli nazwisko od wsi Chmielewo, w ziemi zakroczymskiej. Stanisław w pow. ostrołęckim 1471 r. Grzegorz, podstarosta i poborca zakroczymski 1601—1627 r. Wojciech 1669 r., Adam, Andrzej, Antoni, Jakób, Marcin, Wojciech 1697 r. z ziemią zakroczymską, a Franciszek, Kazimierz, Mateusz, Wojciech, burgrabia grodzki płocki, i Paweł 1764 r. z wojew. płockiem podpisali elekcye.
Po Aleksandrze, dziedzicu dóbr Sitno, zmarłym 1725 r., synowie: Paweł, Ignacy i Jan; po Janie syn Samuel żonaty z Katarzyną Wielogórską, z której synowie: Ksawery, urzędnik, wylegitymowany w Królestwie 1857 r. i BYanciszek, po którym z żony Katarzyny Brzozowskiej synowie: Ludwik, urzędnik w Radomiu, w 1854 r. i Longin, burmistrz w mieście Łagowie, w 1856 r. wylegitymowani w Królestwie.
Po Tadeuszu, w 17G3 r. dziedzicu dóbr Chmielewo, w ziemi zakro¬czymskiej, z żony Antoniny Pętkowskiej syn Maciej żonaty z Józefą Kamieńską, z której syn Teodor wylegitymowany w Królestwie 1843 r.
Po Wawrzyńcu, podczaszym rawskim 1775 r., syn Jan Kanty, tego syn Ignacy zaślubił Annę Winnicką i z niej miał syna Tomasza, dziedzica dóbr Syczyn, w gub. lubelskiej, wylegitymowanego w Królestwie 1845 r.
Albert, syn Franciszka, wylegitymowany w Cesarstwie 1838 roku, zaślubił Józefę- Borzysławską, z niej synowie: Adam, Stanisław, Maryan i córka Jadwiga wylegitymowani w Królestwie 1858 r.
Mikołaj, Szymon i Józef 1783 r., Jan i Piotr 1809 r. i Jamjsynj^OŁ tra, 1824 r. wylegitymowani w Galicyi.
Potomstwo: Andrzeja, Kazimierza, Jana, Bartłomieja i Michała, synów Michała, wnuków Adama, w 1842 r.; potomkowie Kazimierza, syna Romualda, w 1849 r. i potomstwo Michała, syna Franciszka, w 1851 r., razem osób 66, wylegitymowane w Cesarstwie i zapisane do ksiąg szlachty gub. kowieńskiej.
Aleksander, syn Wincentego, dóbr Borki, Mikołaj, syn Andrzeja, dóbr Antolese, Mikołaj, syn Antoniego, dóbr Rogalszczyzny, Antoni, syn Kazimierza, dóbr Okuisty, Julian, Feliks, Władysław i Józef, synowie An¬toniego, dóbr Petronopol, w gub. kowieńskiej, dziedzice 1882 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do C____