7918. Dolniak Grzegorz Maciej

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Dolniak Grzegorz Maciej

Postprzez wanka » 18.04.2010

Grzegorz Maciej Dolniak ur. 17 lutego 1960 w Będzinie
W roku 1984 ukończył studia na Wydziale Organizacji i Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach (jako specjalista ds. systemów zarządzania). Od 1984 do 1991 pracował Dąbrowskiej Fabryce Obrabiarek "Ponar-Defum" (m.in. kierując połączonymi wydziałami tego przedsiębiorstwa). W 1991 rozpoczął prowadzenie własnej działalności gospodarczej, zakładając Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe POINT w Będzinie, firmę zajmującą się usługami motoryzacyjnymi i ochroną mienia.
Po raz pierwszy został wybrany posłem w wyborach w 2001 w okręgu sosnowieckim. Ponownie uzyskał mandat poselski w wyborach w 2005, w Sejmie V kadencji był przewodniczącym Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji i wiceszefem klubu parlamentarnego PO. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz trzeci został posłem i ponownie objął funkcję wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego. Wiceprzewodniczący zarządu PO w województwie śląskim, był też szefem jej sztabu wyborczego do Parlamentu Europejskiego.
Od 2 do 9 października 2009 pełnił obowiązki przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej w miejsce zawieszonego Zbigniewa Chlebowskiego, do momentu wyboru na nowego szefa Grzegorza Schetyny.
poseł na Sejm IV, V i VI kadencji.
Mieszkał w Będzinie, żona Barbara, córka Patrycja
Zginął 10 kwietnia 2010 w katastrofie samolotu w Smoleńsku. 16 kwietnia 2010 został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
Avatar użytkownika
wanka
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 5
Pomoc techniczna (1) Wybitna informacja (2) Twórca indeksów (1)

Powrót do D____