8530. Cholewicki h.Cholewa

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Cholewicki h.Cholewa

Postprzez jerzy » 27.04.2010

CHOLEWICKI h. CHOLEWA. Jest to jedna z gałęzi rodziny Cholewa, która od wsi Cholewy, w ziemi nurskiej, wzięła nazwisko Cholewicki. Jakób, dwóch Wojciechów, dwóch Janów i Michał z ziemią nurską podpi¬sali elekcyę 1697 r.
Po Antonim, w 1746 r. dziedzicu wsi Wądołki-Bućki, w powr. zambrowskim, pochodzący Stanisław, obrońca sądowy wr Warszawie, i Franciszek, patron trybunału w Warszawie 1866 r., synowie Jana i Antoniny z Wińskich, wylegitymowani w Królestwie 1851 r.
Po Mikołaju, dziedzicu wsi Siemiony, w wojew. brzesko-kujawskiem 1700 r., syn Feliks zaślubił Justynę Dąbrowską i z niej pozostawił synów: Ksawerego, dzierżawcę dóbr Osno, w 1844 r. i Ignacego w 1848 r. wylegitymowanych w Królestwie; po Ksawerym z żony Klementyny Apanowicz syn Augustyn wylegitymowany w Królestwie 1844 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do C____