10164. Łaszczewski h.Prawdzic

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Łaszczewski h.Prawdzic

Postprzez jerzy » 13.06.2010

ŁASZCZEWSKI h. PRAWDZIC W wojew. rawskiem, taż familia co Łajszczewski. Z piszących się Łaszczewski. Hipolit ożeniony z Anną Boską 1591 r. Paweł, syn Wawrzyńca, 1622 r. Maciej i Marcin, synowie Se-bastyana, stolnika sochaczewskiego, 1666 r. (KR. Gr. Czerskie, Przedeckie, Wyr. Tryb. Piotrk.). Sebastyan z ziemią rawską 1669 r. Jan 1733 r. z wojew. ruskiem podpisali elekcye.
Franciszek z przydomkiem Dobek 1752 r., syn Krzysztofa i Maryan-ny Zawadzkiej (Akta Warszawskie). Wylegitymowani w Cesarstwie i zapisani do ksiąg szlachty gub. wileńskiej 1855 r., po Józefie synowie: Ignacy z synami. Piotrem i Kazimierzem i Michał z synem Bartłomiejem, a w 1833 r. Mikołaj, syn Stanisława, zapisany do ksiąg szlachty okręgu białostockiego.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do L____