Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Dobkowski Józef (1896-?)

11.12.2009 16:17
Józef Dobkowski ur. 26.04.1896. Syn Antoniego i Marianny Leszczyńskiej. Żonaty, miał kilka córek. Pochodził ze wsi Żyźniewo k. Kleczkowa. Nauczyciel w gimnazjum w Ostrołęce. Później wyjechał z miasta. Poseł na Sejm RP, wybrany w roku 1938 z okręgu Łomża-Ostrołęka. Po wkroczeniu Armii Czerwonej w 1939 r. aresztowany. Dalsze losy nieznane.

Bibliografia

Boguski J., Czerwin i okolice, Ostrołęka 2001

Odpowiedzi (5)

9.02.2011 11:57
Aż zaniemówiłam, przeczytawszy Twoją wzmiankę. Brat mojej prababci, Dobkowski (imienia nie znam), pochodzący z Żyźniewa był posłem na sejm. Prababcia, Józefa Dobkowska zmarła 5 grudnia 1942r w wieku 61 lat. Osoba, o której mówisz mogła być jej bratem, którego poszukuję. Proszę o kontakt
16.02.2011 17:17
Witam,
Nadal proszę o kontakt. Dzięki tej wzmiance odżyła we mnie nadzieja, że znajdę poszukiwanego z mojej rodziny posła. Dzięki tej krótkiej informacji mam już całą biografię swojego przodka Józefa Dobkowskiego, posła na Sejm 1938r. Zainteresowanym chętnie służę danymi na jego temat. Próbuję rozwikłać zagadkę, kim dla mojej prababci Józefy Dobkowskiej z Żyźniewa był Antoni Dobkowski, który był jej opiekunem,
Iza.
19.02.2011 18:09
Witam,

Źródło podałem na dole notki, jest nią książka Jana Boguskiego "Czerwin i okolice". Znaleźć można w największych bibliotekach (Narodowa i inne) oraz pewnie w ostrołęckich bibliotekach i księgarniach.
27.02.2011 23:32
Witam,
Dziękuję za kontakt. Dane na temat posła Józefa Dobkowskiego otrzymałam z Biblioteki i Archiwum Sejmowego. Chętnie podzielę się informacjami z zainteresowanymi. Wciąż poszukuję książki Boguskiego "Czerwin...."
Iza
28.02.2011 19:50
Józef Dobkowski był moim dziadkiem. Chętnie udzielę informacji na temat Jego osoby.