7894. Dunajewski

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Dunajewski

Postprzez jaybeere » 16.04.2010

Dunajewski h. Sas, v. Dunajowski, rodzina czerwonoruska, z Dunajewa w ziemi lwowskiej. Wieś tę otrzymał na własność 1386 r. Denhard od Opolczyka (AGZ II); później musiała przejść na własność Sasów, którzy się od niej Dunajewskimi nazwali.
Z nich Karol, łowczy latyczowski, komisarz do rozgraniczenia woj. kijowskiego z bracławskim, na sejmie 1766 r. Teodor, burgrabia grodzki żytomierski 1780 r., vicesgerent sądowy kijowski 1785 r.
Od XVII do XIX stulecia byli właścicielami m.in. dóbr Rohuźno i Czubiniec w woj. kijowskim, Haszyn w woj. czerniechowskim, Mokrzany i Szaszerowce w Galicji.

Źródła: Bon. V 83-84; Bork. Rocz. II 457-458; PSB.

Genealogia, Noty biograficzne tego nazwiska, Fotografie

http://polishgenealogy.blogspot.com/200 ... ewski.html
jaybeere
Kreator Forum
Kreator Forum

Powrót do D____