9363. Jsiński h.Rawicz

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Jsiński h.Rawicz

Postprzez jerzy » 29.05.2010

JASIŃSKI h. RAWICZ. Taż familia co Jasieński, herbu Rawicz; z piszących się Jasiński, Antoni, czcśnik liwski, regent grodzki łukowski 1738 r., miał syna Marcina, a ten Joachima, po którym syn Michał, ożeniony z Teklą Jezierską, pozostawił synów, Władysława i Henryka, wylegitymowanych w Królestwie 1849 r.; z tej linii Kazimierz i Konstanty, synowie Leona, wylegitymowani w Królestwie 1848—1849 r.
Antoni Kochanko, dziedzic Bereźnicy, syn Władysława i Katarzyny Wierzchowskiej, wnuk Feliksa i Maryi Sędzickiej, wylegitymowany w Galicyi 1782 r., zaślubił Barbarę Pawłowską j z niej pozostawił syna Ka¬zimierza, po którym z Apolonii Glinieckiej syn Józef-Nikodem, członek Stanów galie, wylegitymowany w Galicyi 1833 r.
Po Antonim, synu Pawła i Anny z Brzostowskich, dwóch synów, Maciej wylegitymowany w Galicyi 1783 r. i Stefan, po którym z Wiktoryi Opolskiej synowie: Paweł, Wawrzyniec, Andrzej, Mikołaj i Tomasz wylegitymowani tegoż 1783 r.; po Mikołaju syn Tomasz z żony Prakscdy Wito szyńskiej miał syna Andrzeja, wylegitymowanego w Galicyi 1820 r. wraz z synami: Tomaszem, Antonim, Grzegorzem, Janem i Eliaszem (Zbiory Dr. M. Dunina-Wąsowicza).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do J____cron