9740. Kaszyc h.Radwan

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Kaszyc h.Radwan

Postprzez jerzy » 01.06.2010

KASZYC h. RADWAN odm. Odmiana herbu — na tarczy Radwan tylko o dwóch połach, a w miejsce trzeciej środkowej gwiazda srebrna sześeiopromienna (Hr. Ostr.).
Aleksander, syn Jana, właściciel dóbr Dworzec, w pow. nowogrodzkim 1605 r., miał córkę Reginę Suchodolską i synów: Andrzeja, Jana i Krzysztofa.
Jan, dziedzic dóbr Dworzec, pozostawił synów: Aleksandra, Eliasza i Jana; po Eliaszu, dworzaninie królewskim 1656 r., synowie: Aleksander, Jezuita, Jan, Krzysztof i Paweł-Władysław.
Krzysztof podpisał elekcyę 1697 r. z wojew. trockiem; podczaszy i podwojewodzy trocki 1722 r., hojnie uposarzył kolegium Jezuitów nowogrodzkich.
Paweł-Władysław, czynny wziął udział w konfederacyi olkienickiej 1700 r.; wojski wiłkomierski 1717 r., sędzia grodzki smoleński 1732 r., z żony Zofii Szewerdzicówny miał synów: Józefa, Krzysztofa, Macieja i Marcina, z których Krzysztof, cześnik smoleński 1755 r., zaślubił Teresę Suchodolską i z niej miał córki, Barbarę Hołyńską i Justynę Chodźkiewiczównę.Aleksander, syn Jana, dziedzic Pogawia, w pow. lidzkim 1689 r., miał córki, Anielę Włochowi czową, Joannę Reklewską i synów: Stanisława, Jana-Wawrzyńca, koniuszego trockiego 1710 r., żonatego z Katarzyną z Machwiców, i Michała-Antoniego, który z Konstaneyi Pleskaczewskiej pozosta¬wił synów: Fabiana, Józefa i Piotra.Fabian, starosta smerecki, podpisał elekcyę 1764 r. z wojew. nowogrodzkiem; podstarosta orszaóski 1775 r., poseł 1776 r., szambelan Stanisława Augusta 1778 r., przyczynił się do śmierci bratanka swego Kazimierza i został skazany na banicyę.Józef, starosta czudziański 1753 r., cześnik smoleński 1765 r., zarąbał Buchowicckiego w czasie Trybunału w Nowogródku; cześnik miał dwie żony, Ewę Bohdanowiczównę, z niej córka Łucya za Floryanem Wojniłłowiczem 1 synowie, Kazimierz, żonaty z Antoniną Buczyńską, i Michał, i Katarzynę ks. Puzyniankę, z której córka Antonina za Antonim Chrapowickim i syn January, pułkownik wojsk litewskich, żonaty z N. Niezabytowską.
Michał, dziedzic Żelaźnicy i Jatry, z żony Róży z Kienicwiczów miał syna Józefa, urodzonego we wsi Żułkinie, na Litwie, posła z pow. nowogrodzkiego, następnie marszałka szlachty tegoż powiatu, oficera 19 pułku ułanów 1831 r., kawalera krzyża złotego Virtuti Militari, po którym z Zofii Duninówny-Rajeckiej synowie: Juliusz, Karol i Konstanty; po Konstantym, dziedzicu Tarnowszczyzny i Obryń, z żony Julii Niesiołowskiej synowie, Józef, Aleksander i córki, Wanda i Zofia za Romanem hr. Krasickim (Bon.).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do K____