9891. Kleczeński v.Kleczański h.Strzemię

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Kleczeński v.Kleczański h.Strzemię

Postprzez jerzy » 04.06.2010

KLECZEŃSKI v. KLECZYŃSKI h. STRZEMIĘ. Piszą się z Klęczan, w pow. pilzneńskim. Mikołaj, Paweł, Stanisław i Wierzbięta, dziedzice Klęczan 1470 r. (Lib. Benef.), Jan, dziedzic Broniszowa 1508 r. Sebastyan, na Broniszowie, a Stanisław, na Różance, w pow. pilzneńskim dziedzice 1581 r. (Ks. poborowe). Piotr, Sebastyan i Stanisław, synowie Sebastyana, dziedzice na Broniszowie 1586 r. Z nich Sebastyan zaślubił Jadwigę Turską i z niej miał syna Piotra, po którym z Anny Kołaczkowskiej synowie: Sebastyan, Stanisław i Wojciech żonaty z Maryanną Krzyniecką.
Sebastyan, dziedzic na Szufnarowej 1620 r., żonaty z Zofią Doma-szewską miał synów, Andrzeja i Piotra, dziedzica na Broniszowie, po którym z Anny Strońskiej syn Michał z Zofii Koszutskiej pozostawił syna Józefa, chorążego bracławskiego; po Józefie z Franciszki Hułanickiej córki: Helena za Sebastyanem Kleczyńskim, Teofila za Stanisławem Smarzewskim, Zofia Rudzka i syn Franciszek-Maurycy wylegitymowany w Galicyi 1785 r. jako Kleczyński.
Andrzej, syn Sebastyana i Domaszewskiej, zaślubił Katarzynę Gawrońską i z niej miał synów: Jana, Krzysztofa i Stanisława; po Janie z Zofii Borzyńskiej synowie, Adam-Karol i Jan wylegitymowani w Galicyi 1782 r. bez wskazania herbu, i Adam-Karol z żony Ławickiej miał syna Franciszka Ksawerego, po którym syn Władysław. Po Krzysztofie z Heleny Chomentowskiej, kasztelanki czcnowskiej, synowie: ks. Antoni, Jakób, Kazimierz,
Paweł, proboszcz w Głogowie, i Sebastyan, a z nich Jakób, regent grodzki biecki, z Anny Metelskiej miał syna Antoniego, po którym z Teresy Remiszewskiej syn Ludwik wylegitymowany w Galicyi 1782 r. jako Kleszyński (?) bez wskazania herbu.Stanisław, drugi syn Piotra i Kołaczkowskiej, dziedzic na Broniszowie 1630 r., miał syna Jerzego, po którym syn Ludwik, komornik ziemski, regent grodzki przemyślski 1650 r., pisarz kancelaryi koronnej 1655 r., zaślubił Eleonorę Brześciańską i z niej pozostawił syna Antoniego, miecznika trembowelskiego. po którym z Maryanny Chanowskiej syn Tomasz, wylegitymowany w Galicyi 1782 r. jako Kłeczyński z Kleczyna bez wskazania herbu, z Rozalii Goworzewskiej miał syna Antoniego.Kazimierz-Seb;istyan, syn Krzysztofa, wylegitymowany w Galicyi 1782 r. jako Kleczeński bez herbu, z Katarzyny Bogdańskiej miał córki: Joannę za Michałem Budzynowskim, Ludwikę za Tadeuszem Chronowskim, Salomee, Teresę za Piotrem Krzyżanowskim, skarbnikiem wiślickim, i sy¬nów, Antoniego i Piotra (Metr. Kor., Zap. i Wyr. Tryb. Lubel., Bon.).
Pabian-Sebastyan, regimcntarz wizki i rotmistrz pilzneński w konfe-deracyi barskiej 1772 r., sędzia grodzki kamieńczykowski 1781 r., kupił od Staniszewskiego wieś Załęże Wielkie; z Hiacynty Zambrzyckiej, chorążanki łomżyńskiej, miał syna Fabiana, a z Antoniny Kochanowskiej synów, Bazylego i Augustyna. Fabian z Maryanny Bobrówny miał synów, Romana i Michała, wylegitymowanych w Króies wie 1839 r. Bazyli, podporucznik batalionu saperów, następnie inżynier Komisyi Spraw Wewnętrznych, wylegitymowany w Królestwie 1843 r. razem z synem Witoldem, urodzonym z Feliksy Kobylskiej, a Augustyn, inspektor policyi w Siedlcach, wylegitymowany w Królestwie 1843 r. razem z synem Józetem-Romanem, urodzonym z Zofii Wieszczatyńskiej.
Józef, komornik ziemski żytomierski 1772 r, z żony Urszuli Dramińskiej, stolnikówny nowogrodzkiej, miał córkę Teklę lv. za Karolem Domasławskim, 2v. za Kajetanem Michałowskim, prezesem Trybunału apelacyjnego galicyjskiego, i syna Stanisława (Zbiory Dr. M. Dunina-Wąsowicza).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do K____