26144. TACIKOWSKI Franciszek ur. 1786

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

TACIKOWSKI Franciszek ur. 1786

Postprzez Tacik » 16.10.2014

Syn Bartłomieja Tacikowskiego i Katarzyny z domu Radwańskiej. Urodził się w 1786 roku w Ostrowie Wielkopolskim.
Opuścił strony rodzinne i przeniósł się w okolice Mławy. Mieszkał w miejscowości Budy Giżyńskie Chojnów (par. Unierzyż). Był młynarzem (Kawalerem Młynarczykiem). W wieku 40 lat, 3 stycznia 1827 roku ożenił się z Anastazją Zabielską wdową po Józefie Zakrzewskim zmarłym 23 stycznia 1817 roku. Była ona córką Pawła i Agaty. Miała 48 lat urodziła się w Strzelnie (ur. 1779) i wyrobnicą w Giżynie. Świadkowie – Szczepan Andrzejewski (Vilarczyk?) lat 50 zam. w Unierzyżu i Jakub Gawrychiewicz lat 31 – wyrobnik w Giżynie zamieszkały. Dzieci Anastazji z pierwszym mężem ur. w Gizinie: Franciszek Izydor – ur. 1810 r.; Tekla – ur. 1813 r. W miejscowości Gizinko w roku 1821 zmarła Anastazja Zakrzewska w wieku 1 roku córka Anastazji ojciec nieznany.
Osoba indeksująca podała, że Franciszek był wdowcem, ale w akcie ślubu brak o tym informacji. Nie odnaleziono dzieci Franciszka i Anastazji.

Wg aktu ślubu Franciszka rodzice jego jeszcze żyli i mieszkali w Rajsku.
Tacik
Aktywny Animator
Aktywny Animator

Powrót do T____