9069. Grabowski h.Dołęga

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Grabowski h.Dołęga

Postprzez jerzy » 14.05.2010

GRABOWSKI h. DOŁĘGA. Jan otrzymał nobilitacyę i herb Dołęgę 1553 r,; dziedzic dóbr Sternalice, w pow. sandomierskim, podstarosta gródecki, um. 1583 r. Piotr, proboszcz poznański, autor polityczny historyczny, radził urządzenie stałego wojska na Niżu dla obrony kraju przeciwko Tatarom; um. 1625 r. Jan Kanty, pisarz ziemski podolski 1793 r.
Po Jakóbie, dziedzicu wsi Szczaki, w ziemi warszawskiej, pochodzący: Karol, współdziedzic dóbr Dzierzgówek, w pow. przasnyskim, i Adam, synowie Tomasza i Katarzyny z Tańskich, wylegitymowani w Królestwie 1840 roku.
Po Franciszku, synu Krzysztofa, dziedzicu dóbr Górki, w wojew. krakowskiem 1745 r., syn Michał 1777 r., miał syna Józefa, ten Antoniego, po którym synowie: Adolf, Włodzimierz, Karol i Józef z synem Ludwikiem wylegitymowani w Cesarstwie i zapisani do ksiąg szlachty gub. podolskiej. Hilary, syn Stanisława, z synem Józefem wylegitymowany w Cesarstwie 1845 r. i zapisany do ksiąg szlachty gub. kijowskiej. Jan, syn Antoniego, i inni wylegitymowani w Cesarstwie i zapisani do ksiąg szlachty gub. wołyńskiej 1860 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do G____