10877. Napadiewicz-Więckowski h. Ines

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Napadiewicz-Więckowski h. Ines

Postprzez jerzy » 05.07.2010

de NAPADIEWICZ-WIĘCKOWSKI h. INES. Herb - w polu niebieskiem pół księżyc złoty rogami w górę, na każdym jego rogu gwiazda złota, między gwiazdami tych rogów trzecia gwiazda; w koronie pięć piór strusich.
Mikołaj Napadiewicz, adwokat, profesor i rektor Uniwersytetu lwowskiego, otrzymał w 1835 r. szlachectwo galicyjskie z przydomkiem de Więckowski i herbem powyżej opisanym. Z jego synów, Edward-Eliasz, radca sądu apelacyjnego we Lwowie i kawaler orderu Franciszka Józefa, i Aleksander-Mikołaj, dziedzic dóbr Więckowice, w cyrkule przemyskim, zatwierdzeni w szlachectwie 1856 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do N____cron