8369. Butowicz h. Ogończyk

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Butowicz h. Ogończyk

Postprzez jerzy » 22.04.2010

BUTOWICZ h. OGOŃCZYK. Rodzina tatarska, już w XV stoleciu osiedlona na Wołyniu. Michał około 1520 r. na Wołyniu, z żony Agrypiny Oben miał syna Dymitra, po którym córki: Marya Jackowa Hołowińska, Anna Wasilowa Jerlicz i Tatiana Piotrowa Łoboza, oraz synowie: Iwan i Jacek, chorąży kijowski, zm. 1604 r., żonaty z Anną Hrebnicką, z której córka Barbara za Lwem Lassotą i pięciu synów. Z tych: 1) Semen, wojski kijowski 1598 r., z żony Eudoksyi Jelec miał syna Stefana, ożenionego z Anastazyą Bohusz, 2v. za Adamem Kisielem, wojewodą kijowskim i córki: Helenę za Jerzym ks. Puzyną, podkomorzym włodzimierskim i Magdalenę za Jerzym Hołubem; 2) Marcin żonaty z Heleną Mikulińską, z której synowie, Aleksander i Paweł, zabity w bitwie z Kozakami pod Międzybożem 1649 r., po którym z żony Krystyny Strybel synowie: Michał, Aleksander, Jacek i Samuel; 3) Aleksander żonaty z Emilią Bereżecką, z której córka Andrzejowa Sokołowska.
Z osiedlonych na Litwie. Piotr, szlachcic weloński, cytowany w Metr. Lit. 1525 r. Chryzostom podpisał pospolite ruszenie z pow. kowieńskim 1698 r. Stanisław z wojew. smoleńskiem podpisał elekcyę 1764 r. Potomstwo Macieja i Maryana, synów Jerzego, wnuków Jana, osób 13, w 1855 r. i potomstwo: Jerzego, Bonifacego, Grzegorza, synów Józefa, wnuków Antoniego, prawnuków Jerzego, syna Jana, osób 13, w 1835 r. wylegitymowane w Cesarstwie i zapisane do ksiąg szlachty gub. kowieńskiej.
Wandalin i Tytus, synowie Jerzego, dziedzice dóbr Piryngowo i Wojtkajcy, a Kazimierz, syn Ignacego, dziedzic dóbr Rudyki, w gub. kowieńskiej 1882 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do B____