9877. Kisielewski h.Junosza

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Kisielewski h.Junosza

Postprzez jerzy » 04.06.2010

KISIELEWSKI h. JUNOSZA. Piszą się z Kisiclewa, w wojew. płockiem, i mają być jednego pochodzenia z Kościszewskimi. Mroczek, kanonik płocki 1421 r. Trojan podpisany na przywileju ks. Władysława Mazowieckiego 1436 r. Paweł, syn Stanisława, 1532 r. Andrzej i Józef, synowie Mikołaja, 1542 r. Antoni i Feliks, synowie Wojciecha, 1550 r. Stanisław, dziedzic na Kisielewie 1578 r. Jan i Wojciech podpisali elekcyę 1697 r. z ziemią dobrzyńską (Ks. Gr. Płockie).
Piotr z przydomkiem Czaryn, syn Dymitra i Maryanny Jaworskiej, wnuk Konstantego i Zuzanny Makowskiej, wylegitymowany w Galieyi 1782 r. (Zbiory Dr. M. Dunina-Wąsowicza),
Aleksander i Antoni, dziedzice na Borzyminic 1780 r., synowie Kazimierza i Barbary Borzymińskiej, wnukowie Michała i Maryanny Wito-sławskioj, prawnukowie Mateusza i Anny Rutkowskiej (Ks. Gr. Radziejowskie). Aleksander, subdelegat grodzki radziejowski 1782 r., miał syna Michała, po którym z Julianny ńniechowskiej syn Wincenty-Bożydar, dziedzic wsi Babca Piasecznego, w pow. mławskim, wylegitymowany w Królestwie 1843 roku.
Maciej, Piotr i Józef, bracia, około 1740 r. dziedzice dóbr Bełkowo i Bęchy, w wojew. płockiem; z nich Maciej miał syna Antoniego, a ten syna Andrzeja, po którym Bolesław, urzędnik w Warszawie, wylegitymowany w Królestwie 1852 r.
Marcin, syn Antoniego i Franciszki, ur. 1803 r. we wsi Rembielinie, wojew. płockiem, wszedł do służby 1824 r. do 3 pułku strzelców pieszych i w 1831 r. został podporucznikiem w 13 pułku piechoiy, a następnie awansował na porucznika i otrzymał krzyż złoty Virtuti Militari (Ks. Wojskowe).
Kazimierz, syn Antoniego i Franciszki z Malinowskich, ur. 1811 r. we wsi Rembielinie, w obwodzie lipnowskim, wstąpił 1828 r. do 3 pułku strzelców pieszych i w 1831 r. został podporucznikiem.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do K____