8531. Cholewiński h.Cholewa

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Cholewiński h.Cholewa

Postprzez jerzy » 27.04.2010

CHOLEWIŃSKI h. CHOLEWA. Stanisław Cholewa z Kołomyi dostał w nagrodę zasług od Bolesława ks. Mazowieckiego 10 włók gruntu, które po śmierci tegoż Stanisława w 1448 r. przeszły na jego synów: Jana, Andrzeja i Wojciecha, a tych potomkowie zmienili nazwę Cholewa na Cholewiński. Z nich po Janie 1448 r. syn Andrzej miał syna Piotra, tego syn Mikołaj pozostawił syna Łukasza, po którym syn Michał miał syna Jana, a ten syna Tomasza, tego syn Grzegorz pozostawił syna Mikołaja, po którym syn Eoch miał syna Jana, żonatego z Maryanną Obrębską, z której synowie: Leon, Kwiryn i Stanisław wylegitymowani w Królestwie 1854— 1855 roku.
Z tej familii. Jan, syn Wojciecha, 1505 r., jego synowie: Jan i Wojciech 1555—1589 r.; po Wojciechu syn Joachim, po którym synowie: Maciej, Mateusz i Wojciech 1665 r. cytowani w aktach łomżyńskich. Marcin, starosta Wasilkowski 1696 r. Ludwik, regent ziemski prużański 1791 r., z żony Antoniny Deskur pozostawił córkę Franciszkę za Kozłowskim.
Nie wiem, czy tego herbu Kalikst, syn Ignacego, z potomstwem udowodnili szlachectwo w gub. kijowskiej 1802 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do C____cron