9862. Kierzkowski h.Krzywda

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Kierzkowski h.Krzywda

Postprzez jerzy » 03.06.2010

KIERZKOWSKI h. KRZYWDA. Taż sama rodzina co Kieszkowski, herbu Krzywda. Bartłomiej, dwóch Franciszków, trzech Łukaszów, Maciej i Walenty podpisali elekcyę 1697 r. z ziemią ciechanowską. Antoni, syn Franciszka i Maryanny Butkowskiej, żonaty z Teresą Zdziarską 1756 r. Michał, syn Andrzeja i Ewy Kroczewskiej, dziedzic Kroczewa Większego, ustąpił część tych dóbr bratu Maciejowi 1774 r. (Ks. Gr. Czerskie). Mikołaj-Stanisław, opat lubiński 1779 r. Wojciech, opat nieświeski 1780 r. (Bon.). Józef, podstarosta radziejowski 1788 r.
Wszebor, subdelegat radomski 1662 r., miał syna Seweryna, a ten Aleksandra, tego syn Andrzej miał syna Macieja, jego syn Paweł pozostawił syna Leona, po którym synowie, Napoleon, w wojsku ros., i Łukasz wylegitymowani w Królestwie 1847 r.
Bartłomiej, viceregent grodzki radziejowski 1789—1793 r., z Ma¬ryanny Jopowskiej pozostawił syna Stanisława, dziedzica dóbr Paplino, w pow. rawskim, wylegitymowanego w Królestwie 1843 r.
Tomasz, kanonik warszawski, proboszcz kozłowski 1692 r. Antoni, Puigenty i Stanisław, synowie Andrzeja, 1698 r.; ich siostry, Domicela Do-ruchowska i Wiktorya Kobuszowska 1731 r. Walenty, kanonik warszawski 1702 r. (Ks. Gr. Sochaczowskie).
Maciej, żonaty z Maryanną Garnyszówną, miał synów, Leona i Ja-kóba-Piłipa; po Leonie synowie: Józef, podporucznik wojsk polskich 1831 r., Ałoizy, Tadeusz i Mikołaj, a Jakób-Filip, ur. 1771 r., wstąpił jako kadet do kompanii Kajetana Mojaczewskiego i 1794 r. został porucznikiem, a jako porucznik grenadyerów postąpił na służbę francuzką do legii polskiej. Odbył kampanię w Hiszpanii, był w oblężeniu Saragossy i otrzymał krzyż Legii Honorowej. Jakób-Filip um. 1862 r. w Poznaniu, pozostawiwszy synów: Leona, Aleksandra, oficera wojsk polskich 1831 r., i Ferdynanda, pułkownika wojsk angielskich, oraz córkę Alinę. Aleksander pozostawił córkę N. za mężem w Londynie i syna Jana, żonatego z N. Stuart, który nazwisko żony dołączył do swrego (Ks. Wojskowe).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do K____