4361. Kruszelnicki

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Kruszelnicki

Postprzez jaybeere » 04.10.2009

Kruszelnicki h. Sas, rodzina czerwonoruska, używająca przydomków Czulewicz, Fryzowicz, Lepiszewicz, Łazarewicz, Procewicz, Stawnikowicz, Surulewicz i Zieniewicz.
Nazwisko wzięła od dóbr Kruszelnica n/ Stryjem, które prawem lennem były nadane przez króla Władysława Jagiełłę braciom Iwanowi i Damianowi w 1395 r., a potwierdził to nadanie król Zygmunt August 10 X 1556 r.
W XIX stuleciu byli właścicielami dóbr Dubie, Podlipiec i Berezka w pow. złoczowskim.

• MIECZYSŁAW Kruszelnicki (ur. 1846), s. Kajetana i Julii Bem, żołnierz wojsk pol., właściciel części dóbr Podlipiec i Berezka Pasieka w pow. złoczowskim, w Galicji; ż. (1874) Helena Mierzyńska (ur. 1858); dzieci: Juliusz, Helena, Roman.
Źródło: Bork. Rocz. I 502-503.

http://polishgenealogy.blogspot.com/200 ... nicki.html
jaybeere
Kreator Forum
Kreator Forum

Powrót do K____cron