10487. Malinkowski h.Sas Odmiana

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Malinkowski h.Sas Odmiana

Postprzez jerzy » 19.06.2010

MALINKOWSKI h. SAS ODMIENNY. Odmiana herbu — nad koroną dwa hełmy i dwa pawie ogony, przeszyte strzałami, żeleźcami do środka zwróconemi.
Marcin, syn Kazimierza, zostawił z Anny z Winnickich synów: Michała, Jana i Kazimierza, podczaszego wendeńskiego, posiadacza Warwa-żyniec, żonatego z Magdaleną z Kwiatkowskich, córką Józefa-Benedykta i Teresy z Olszewskich, z której syn Jan-Andrzej-Faustyn, ochrzczony 1775 roku w Tłustem, oficer wojsk austryjackich, ożenił się w Eperies 1826 r. z Magdaleną Villetz, z której syn Ludwik-August-Jan-Michał, austryjacki starszy radca finansowy, otrzymał od cesarza Franciszka Józefa I w 1861 r. zatwierdzenie staropolskiego szlachectwa z odmianą w herbie i zostawił z Justyny Bonet synów, Wiktora-Augusta i Augusta-Teodora-Karola, urodzonych w Preszburgu, a wylegitymowanych 1862 r. w galicyjskim Wydziale krajowym (Zbiory Dr. M. Dunina-Wąsowicza we Lwowie).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do M____