3632. Kwiatkowski Józef

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Kwiatkowski Józef

Postprzez jerzy » 27.07.2009

Kwiatkowski Józef były uczeń seminaryuin Warszawskiego, z którego wystąpiwszy, trudnił 6ię przepisywaniem wyroków są¬dowych. W początkach powstania, mając zebranych przez pracę 250 zł. pol., za pieniądze te uzbroiwszy się, pospieszył do od¬działu Langiewicza, zkąd przeniósł się do oddziału Czachowskie-go, w bitwie pod Św. Krzyżem dwa razy ranny, zmuszony był na czas jakiś opuścić szeregi.
Przyszedłszy do zdrowia, zaciągnął się do oddziału Raczkow¬skiego pod główną komędą Calliera zostającego, w bitwie pod Kleszewem przez nieprzyjaciół otoczony, nie chcąc się poddać, wy¬strzałem z rowolweru życie sobie odebrał.
http://www.wbc.poznan.pl/publication/53063
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do K____