10543. Miedzechowski

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Miedzechowski

Postprzez jerzy » 21.06.2010

MIEDZECHOWSKI. Piszą się z Miedzechowa, w ziemi czerskiej. Katarzyna, żona Jana Bienieckiego 1510 r. Dersław, syn Tobiasza, Jan, syn Mikołaja, i Heronim, syn Andrzeja, bracia stryjeczni, prowadzili 1526 r. proces o dobra Miedzechow. Marcin żonaty 1530 r. z Urszulą Jasieńską. Jan, syn Tomasza, żonaty 1570 r. z Dorotą Laskowską. Adam zeznał 1571 r. testament. Anna, żona Jerzego Laskowskiego 1575 r. Po Jakóbie synowie: Aleksander, Mikołaj i Stanisław 1595 roku. Wawrzyniec, syn Wawrzyńca, dziedzic na Miedzechowie 1599 r.
Dorota, żona Bartłomieja Lichowskiego 1601 r. Po Andrzeju z Katarzyny Widowskiej syn Jan żonaty z Dorotą Pobierowską 1607 r. Serafin, syn Piotra, ożeniony z Katarzyną Michałowską 1610 r. Po Janie synowie: Andrzej, Marcin i Zacharyasz, który w 1611 r. sprzedał części Miedzechowa, a Marcin, żonaty z Anną Żochowską, miał córki, Annę, Zofię za Walentym Jastrzębskim i synów, Andrzeja i Kacpra, żonatego z Maryną Bobrkowską 1628 roku. Stanisław pozostawił synów, Jana, ożenionego z Dorotą Bobrkowską 1622 r., i Maksymiliana. Marcin żonaty z Małgorzatą Gozdzką, podczaszanką czerską 1630 r. Mateusz, syn Jana, żonaty z Zofią Żelichow¬ską 1664 r. Po Jakóbie z Heleny Gzowskiej syn Jan zaślubił Barbarę Pobierowską i z niej pozostawił synów, Kazimierza i Stanisława 1698 r.
Jerzy, dziedzic na Miedzechowie Wielkim, miał trzech synów: Bartłomieja, zwanego Łuczywha, Jana i Mikołaja; po Mikołaju, dziedzicu na Miedzechowie 1604 roku, z Elżbiety Prackiej synowie, Maciej i Marcin, i z nich Maciej zaślubił Annę Gośniewską i z niej miał synów, Stanisława, dziedzica części Gośniewic 1629 r., i Tomasza, elektora 1669 r. z ziemi czerskiej, po którym z Maryanny Gawłowskiej córki, Jadwiga, Zofia i synowie, Maciej, dziedzic części Gośniewic 1604 roku, żonaty z Katarzyną Osiecką i Stanisław.
Marcin, drugi syn Mikołaja i Prackiej, dziedzic na Miedzechowie Wielkim 1621 r., pozostawił dwóch synów, Andrzeja i Gacpra; po Andrzeju syn Józef zaślubił Annę Rykalską, 2v. Konarzewską, i z niej miał syna Macieja, elektora 1697 r. z ziemi czerskiej, po którym z Agnieszki Szydłowskiej syn Antoni 1756 roku (Metr. Kor., Conv. Vars., Ks. Gr. Czerskie, Wyr. i Zap. Tryb. Lubel.).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiegom
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do M____