12599. Trembicki

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Trembicki

Postprzez jaybeere » 17.01.2011

Trembicki h. Ślepowron v. Trębicki, gniazdem tej rodziny jest ziemia ciechanowska. Nazwisko wzięła od wsi Trembice in. Trębice w ziemi drohickiej, na Podlasiu, gdzie osiedliła się już w drugiej połowie XV stulecia. Według Metryki Litewskiej w 1528 dziedzicami na tej wsi byli Jan i Mikołaj Trembiccy. Są jednego pochodzenia z Milanami Milewskimi, a wspólnym ich protoplastą ma być Wierzbięta, hetman i marszałek mazowiecki 1220. W XVIII i XIX wieku byli właścicielami m. in. dóbr Dziekanów i Łomna w gub. warszawskiej, Kurowice w pow. siedleckim, Adamowszczyzna, Zdzitowie, Żabinek, Krajszczyzna, Linów i Płoszcze k/ Kobrynia w pow. brzesko-litewskim, Nikitycze w gub. grodzieńskiej, oraz Piekary w gub. kaliskiej.

• STANISŁAW Trębicki (5 IV 1792-29 XI 1830), s. Antoniego i 1ż. Anny Czerskiej, generał brygady wojsk polskich, uczestnik kampanii napoleońskich 1812-1814; odznaczony krzyżem Virtuti Militari i gwiazdą Legii Honorowej; komendant Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie w XI 1830; zginął z rąk powstańców w Warszawie; ż. NI. Laskowska; dzieci: Pelagia, Józefa, Maria.
Źródło: Kos. V 528-537.

http://polishgenealogy.blogspot.com/201 ... bicki.html
jaybeere
Kreator Forum
Kreator Forum

Powrót do T____