10519. Małuja h.Odrowąż

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Małuja h.Odrowąż

Postprzez jerzy » 20.06.2010

MAŁUJA h. ODROWĄŻ. Na Rusi Czerwonej. Maciej 1618 r. Andrzej arendował 1618 r. wsie Drochlin, Dzierzkwce i Zadziki. Maciej, synowiec Adama, 1683 r.
i Tomasz z Bawkowa, dziedzic wsi Niewiestka, towarzysz chorągwi pancernej 1700 r., miał syna Ignacego. Wojciech, rotmistrz wojsk koronnych 1735 r. N., kanonik pilecki 1778 r. Mateusz, podporucznik wojsk koronnych 1792 r. (Conv. Vars., Wyr. Tryb. Piotrk. i Lubel., Kancl.).
Wojciech, cześnik smoleński, syn Pawła, cześnika sochaczewskiego, i Teresy z Bielskich, zeznał 1740 roku w grodzie buskim zapis dożywocia z żoną Marcyanną Grzymalanką, córką Łukasza i Anny Chojeckiej; z niej synowie, Teodor wylegitymowany 1782 roku w sądzie grodzkim halickim, przeniósł się następnie do zabranych prowincyj, i Józef, ur. 1741 r. w Czerwonogrodzie, pokwitował 1778 r. w sądzie ziemskim lwowskim Jabłonowską z sumy. Józef z Teresy N. zostawił Jakóba-Bartłomieja, ochrzczonego 1770 r. w Satanowie, dziedzica Dołhego, żonatego z Felicyannę z Duczymińskich, z której synowie, Jan w 1844 r. nieprzyjęty do grona Stanów galicyjskich, i Ludwik-Aleksander, urzędnik lwowskiego sądu szlacheckiego, wylegitymowany wraz z ojcem 1830 r., żonaty z Teresą z Eiseltów, z której synowie, Jakób-Ksawery ur. 1825 r. i Józef-Wiktor ur. 1828 r. we Lwowie, wylegitymowani 1834 r. w wydziale Stanów galicyjskich.
Do tych należą. Maryanna, 1776 roku podprzeorysza Benedyktynek, i Agnieszka, pisząca się Małujewiczówną, przełożona tychże Benedyktynek 1807 r. Adela Małuja, właścicielka dóbr za kordonem, fundatorka stypendyum dla ucznia Uniwersytetu krakowskiego w pierwszym rzędzie dla krewnego (Zbiory Dr. M. Dunina-Wąsowicza we Lwowie). Jakób, urzędnik we Lwowie 1864 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do M____