8068. Baranowski h.Ostoja

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Baranowski h.Ostoja

Postprzez jerzy » 19.04.2010

BARANOWSKI h. OSTOJA. Stanisław Jerzykowski h. Ostoja, nabywszy około 1550 r. majątek Baranów, nazwał się od niego Baranowskim, jego syn Marcin, pisarz ziem. inowrocławski, zostawił kilku synów, których potomstwo przeniosło się na Ruś Czerwoną i Podole; z nich Jan, z miecz¬nika stolnik bracławski 1646 r., pułkownik wojsk koron., wojownik prze¬ciwko Kozakom i Tatarom, ciężko ranny w bitwie pod Beresteczkiem 1651 r., z żony Elżbiety Młochowskiej, miał syna Mikołaja, cześnika bracławskiego, po którym syn Jan, podczaszy lubaczowski, ożeniony z Anną Wyleżyń-ską, z niej syn Jan, cześnik lubaczowski 1758 r. Jan, Franciszek i Mikołaj, podpisali elekcyę 1697 r. Mikołaj, stolnik kijowski, z żony Jadwigi Niemsta, miał syna Stanisława, cześnika kijowskiego 1697 r., po którym z żony Anny Ossolińskiej, córka Joanna Koniecpolska jego synowiec Piotr-Bogusław, towarzysz pancerny. Jan, pułkownik regimentu ordynacyi Ostrogskiej, cześnik lwowski 1676 r., wojownik przeciwko Turkom i Tatarom, lubiony od Jana III, który go do najniebezpieczniejszych wypraw używał, jego syn Antoni, osiedlił się w Litwie, i od niego prawdopodobnie pochodzą Baranowscy tego herbu, w niej obecnie osiedleni, z których Wawrzyniec, syn Mateusza i Faustyn, syn Jakóba, z synami: Władysławem, Edwardem, Adolfem i Zenonem, wylegitymowani w Cesarstwie 1850 r. i zapisani do ksiąg szlachty gub. wileńskiej, a Józef, Zygmunt i Jerzy, synowie Jana, wnukowie Franciszka, wylegitymowani w Cesarstwie 1855 i 1856 r. i zapisani do ksiąg szlachty gub. kowieńskiej.
Floryan, cześnik bracławski 1757 r., tego syn Ignacy, burgrabia czerski 1789 r. Michał, komornik czerski z synami: Andrzejem, Józefem, Janem i Tomaszem, podwojewodzym czerskim i inni 1782 r., a Ludwik i Franciszek, synowie Stefana, 1841 r. wylegitymowani w Galicyi. Po Józefie, dziedzicu dóbr Czychry, w ziemi warszawskiej 1770 r., Jakób, dzie¬dzic części wsi Grądy, w pow. łomżyńskim, wylegitymowany w Królestwie 1839 r. Po Floryanie, rotmistrzu lidzkim 1787 r., z żony Józefy Krzywo-błockiej, syn Julian, wylegitymowany w Królestwie 1843 r. Piotr, syn Le¬ona, Paweł, syn Jana i inni wylegitymowani w Cesarstwie 1855—1862 r. i zapisani do ksiąg szlachty w gub. mińskiej.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Re: Baranowski h.Ostoja

Postprzez Baranowska1988 » 16.06.2010

Waclaw Baranowski, ur. 1917, zm. 1985(?); prawdopodobnie herbu Ostoja (trwa weryfikacja danych). Walczyl w drugiej wojnie swiatowej w stopniu szeregowego. Mial brata Henryka. Ozeniony byl z Wanda z Wieczorków, ur. 1922(?). Z tego zwiazku dzieci: Mieczyslaw, Pawel (ur.1959 w Miedzyrzeczu Wlkp.), Zdzislaw (niezyjacy), Janusz (niezyjacy), Genowefa (zona Jana Sobali), Krystyna (wyszla za Turczyna - imie nieznane), Irena (panna). Brat Henryk mieszkal w Warszawie. Nigdy nie wyemigrowal zagranice. Syn Mieczyslaw odziedziczyl po ojcu Waclawie Baranowskim 50-hektarowe gospodarstwo rolne w lubuskiem (dom rodzinny we wsi Kursko Nowe), syn zas Pawel zamieszkal w Krakowie, ozenil sie z Barbara Kohlbrenner, córka Jana i Hildegardy z domu Watola; mieli dzieci: Karoline (Aisha), Klaudie i Mikolaja.
Koligacje z rodzinami: Dziamski, Hetko, Walas, Rogaczewski, Wieczorek.
.................................................................................................................................................................................
Baranowska1988
Zainteresowany
Zainteresowany


Powrót do B____