1701. Paszkiewicze, mieszkajacy w Pastażynie

Historie zasłyszane, pamiętniki, legendy rodzinne. Z urwanych słów, z kilku strzępków opowieści, gdy się wsłuchasz wysnujesz obraz ich życia - zamglony, niewyraźny i jakiś taki bliski niezmiernie ...
* CO W DZIALE? - Opowiadania rodzinne, historie zasłyszane, fragmenty pamiętników, niepotwierdzone legendy, historie o duchach, historyjki o zwierzętach domowych, o pokojach, powozach, klombach kwiatowych w ogrodzie, figurkach itp. Wszystkie nawet drobne, beletrystyczne rodzinne zapisy z dawnych czasów. Opowiadania mogą mijać się z prawdą, być niesprawdzone, pisane stylem dowolnym.
* OPISY - Przy dłuższych opowiadaniach można na początku wprowadzić indeks osób, miejsc, lub wydarzeń.
* POMOC - Trudności proszę sygnalizować w dziale "Poradnia", na wszystkie odpowiemy, tworząc jednocześnie FAQ
* PISANIE - Bardzo prosimy umieszczać w tekście znaczniki do leksykonu, lub innych działów. np. znacznik [leks] odsyła do hasła w leksykonie. znacznik [leks=] prowadzi do hasła innego niż link (np. inna forma gramatyczna). Leksykon. Pozwoli to czytelnikom korzystać z szerzej informacji.

Paszkiewicze, mieszkajacy w Pastażynie

Postprzez stryjek » 03.12.2008

w czasie rozbiorow czy na przelomie tych lat nie wiem w jakiej ramie czasowej to wszystko sie dzialo,ale Car kazal przejsc moim przodkom na prawoslawie i bylo dwoch braci jeden zostal katolikiem ( nie znam imienia) i zabrano mu majtek, natomiast drugi Ignacy Paszkiewicz przyjal prawoslawie i mogl zatrzymac majtek ale w jakich lata to sie dzialo ktorz to wie...
Nie wiem po ktorej lini ida moi krewni, gdyz Sam Kajetan i Wincenty raczej sie posiadali juz majatku ziemskiego czyli tych okolocznych ziem pod Baranowiczami, mieli jakas ziemie ale ile tez nie wiem,
byla to juz szlachta zubozala z herbem bez majatku, mieli dworek w Pastażynie, i w jakiejs malej miejscowosci tez nieopodal palacyk,
moja praradziad Kajetan mial rodzenstwo to wiem na pewno najprawdopodnie dwoch braci i siostre,
jak dowiem sie czegos wiecej dopisze dalszy ciag historii,
Nie wiem jednak czy Ojciec mojego prapradziada tez mieszkal w Pastazynie
stryjek
Zainteresowany
Zainteresowany

Powrót do Opowiadania