2553. Pawłowski Józef (1698-1759)

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Pawłowski Józef (1698-1759)

Postprzez Marcin » 02.03.2009

Józef Pawłowski h. Wierzbna, s. Adama kasztelana biechowskiego i Franciszki Trąpczyńskiej. Ur. 1698, zm. 1759 . Sufragan poznański, archidiakon pszczewski i proboszcz w Lwówku, Stężycy i Błotnicy, posiadał Lwówek wspólnie z ojcem Adamem Pawłowskim. Jego serce pochowane zostało w naczyniu pozłacanym w kształcie serca umieszczonym na framudze nad zakrystią kościoła Wniebowzięcia N. Maryi Panny i św. Jana Chrzciciela i Ewangelisty w Lwówku - wraz z napisem .
J. W. hrabi z Werbna Pawłowskiego, biskupa neocheńskiego, oficyała generał. arehidyakona poznańskiego pasterza kościoła tego
Bibliografia (spis)
PSB, SGKP, Min, Teki
"Ateizm - to uparta wiara w bezsensowność wierzenia"
Avatar użytkownika
Marcin
Administrator
Administrator
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Pomoc techniczna (1)
Imię i nazwisko: Marcin Niewalda

Powrót do P____cron