1421. Biesiadecki v. Biesiadowski

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Biesiadecki v. Biesiadowski

Postprzez jaybeere » 05.11.2008

Biesiadecki h. Jelita, v. Biesiadowski, stara rodzina małopolska, zmieniła nazwisko z Biesiad na Biesiadecki i Biesiadowski; nosiła za Piastów tytuł hrabiów (comes); z niej 2 wojewodów, 1 minister i 2 kasztelanów 1290 — 1500.
Mają pochodzić od Jana Biesiada i Mikołaja Biesiada z Mokrska, obu chorążych krakowskich i marszałków nadwornych koronnych w XV wieku.
Byli właścicielami części wsi Przydonicy w powiecie sądeckim (1581), wsi Żary (1659), wójtostwa w Grudny pod Bieczem (1766).
Podpisali z województwem sandomierskim elekcję Jana Kazimierza. Wylegitymowali się ze szlachectwa w Królestwie 1852 roku.
W XVII i XVIII w. zamieszkiwali również na Rusi Czerwonej, w woj. kijowskim i powiecie mozyrskim.
[ Bon. I 259-260 ]

Biesiadecki h. Prus I, pisali się z Wroćmirowy. Udowodnili pochodzenie szlacheckie 1782 r. w sądzie ziemskim pilznieńskim, a 1854 r. w wydziale stanów we Lwowie.
[ Bon. I 260 ]

Biesiadecki online http://polishgenealogy.blogspot.com/2008/08/biesiad-v-biesiadecki-biesiadowski.html
jaybeere
Kreator Forum
Kreator Forum

Powrót do B____