3305. Bajkowski

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Bajkowski

Postprzez jaybeere » 24.05.2009

Bajkowski h. Lubicz, v. Baykowski, z ziemi bielskiej, gdzie leżą Bajki Stare, B. Zalesie, B. Starawieś etc. W XVI i XVII wieku rodzina licznie rozrodzona, wobec czego niektórzy jej członkowie używali przydomków, jak np. Chrzczonowicz.
Oprócz Bajek byli właścicielami m. in. dóbr Monek i Zblutowa (1620), Niewodnicy, Zalesia, Ichnatki i Pawłowszczyzny (1644), oraz Kapic (1732); posiadali też starostwo tutlickie (1768).
W XVII i XVIII w. piastowali powiatowe urzędy ziemskie w pow. mścisławskim, smoleńskim i czerniechowskim, owruckim, lubaczowskim i bielskim.
Podpisali z woj. mścisławskim elekcję Jana Kazimierza w 1648 r., z woj. kaliskim i brzeskim litewskim obiór Augusta II w 1697 r., natomiast elekcję Stanisława Augusta w 1764 r. z ziemią bielską.
Wylegitymowani zostali ze szlachectwa w Królestwie w 1840 r.

• Jan (zm. 1650), s. Sebastiana i Doroty Szorcówny, biskup eneński, sufragan i oficjał poznański, kanonik gnieźnieński.
Źródło: Nies.; Bon. I 81-82.

http://polishgenealogy.blogspot.com/200 ... owski.html
jaybeere
Kreator Forum
Kreator Forum

Re: Bajkowski

Postprzez Aneta Balcerkiewicz » 19.01.2020

Akty metrykalne Bajkowskich i spokrewnionych z nimi Przysieckich, Pruszyńskich i innych są w parafii Narodycze, Wieledniki, Owrucz - www.ekresy
Aneta Balcerkiewicz
Zainteresowany
Zainteresowany


Powrót do B____