3313. Bandinelli

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Bandinelli

Postprzez jaybeere » 24.05.2009

Bandinelli h. własnego, v. Bandynelli, Bandyneli, rodzina w W. Ks. Litewskim, pochodzenia włoskiego. Indygenat polski otrzymali na sejmie grodzieńskim w 1726 roku.
W XVIII wieku zamieszkiwali w pow. mielnickim, mozyrskim i derpskim, gdzie piastowali powiatowe urzędy ziemskie.
Posiadali starostwo badowskie, a także dobra Krzyśce, sprzedane w 1777 r. Badowskim, i Grodzisko na Podlasiu, w gminie Jaświły, parafia kalinowska.
Herb — na tarczy pole złote; w szczycie hełmu trzy pióra strusie.

• Anioł Maria, sekretarz królewski, został 1662 roku przełożonym nad pocztami i był nim do 1679 roku; następnie rotmistrz królewski.
Źródło: Bon. I 95.

http://polishgenealogy.blogspot.com/200 ... nelli.html
jaybeere
Kreator Forum
Kreator Forum

Re: Bandinelli

Postprzez draniusz » 18.04.2010

Witam.

W moim drzewie na przełomie XVIII i XIX w. pojawia się, jako moja w prostej linii pra...babcia Eleonora Bandinelli, córka grafa Ignacego Bandinelli.
Ur. w 1767 r. zmarła 1 czerwca 1847 r. w Lachowiczach. Pochowana została w Godlewszczyźnie. Zachował się jej testament. Była żoną mojego 3xpradziadka Józefa Miładowskiego.
Miała siostrę Anielę, która wyszła za mąż za Zygmónta (tak w oryginale) Dawidowskiego.

Pozdrawiam. Dariusz Miładowski
draniusz
Zaawansowany
Zaawansowany

Re: Bandinelli

Postprzez jerzy » 21.04.2010

BANDINELLI. Franciszek, Mikołaj i Aleksander otrzymali indygenat 1726 r. Aleksander, wojski mielnicki 1710 r., został podkomorzym derpskim 1721 r. Kazimierz, rotmistrz mozyrski 1771 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)


Powrót do B____