8581. Czermiński v.Czermieński h.Cholewa

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Czermiński v.Czermieński h.Cholewa

Postprzez jerzy » 29.04.2010

CZERMIŃSKI v. CZERMIEŃSKI h. CHOLEWA. W ziemi dobrzyń¬skiej, z której przenieśli się w różne strony kraju. Maciej i Jerzy, dziedzice dóbr Czermina 1564 r. (Ks. poborowe). Wawrzyniec z przydomkiem Wrzeszcz 1571 r., ożeniony z Godziszewską. Antoni, Bartłomiej, Marcin, Wojciech i Piotr 1697 r. z ziemią dobrzyńską, a Franciszek, Piotr i Symplicjusz 1764 r. z wojew. łęczyckiem podpisali elekcye. Maciej, starosta zbyszewski 1764 r., zaślubił Jadwigę Gutkowską i z niej miał syna Kajetana, żonatego z Agnieszką Krosnowską, który podpisał elekcyę 1764 r. z ziemią dobrzyńską. Antoni, komornik dobrzyński 1792 r.
Po Michale, dziedzicu dóbr Rośle, w wojew. sandomierskiem 1762 r., syn Rafał, z żony Maryanny Brodowskiej, pozostawił synów, Sylwestra, rejenta pow. opoczyńskiego, wylegitymowanego w Królestwie 1839 r., i Bartłomieja, po którym z Maryanny Ważyńskiej syn Rafał wylegitymowany w Królestwie 1845 r.
Po Marcinie, dziedzicu dóbr Dobre 1766 r., syn Stanisław zaślubił Karolinę Szolc, z której synowie: 1) Tomasz i 2) Ignacy wylegitymowani w Królestwie 1837 r.; po Ignacym z żony Karoliny Kielanowskiej synowie, Alfred i Edward w wojsku ros.; 3) Antoni zaślubił Annę Ostrowską i z niej pozo¬stawił synów: Józefa i Erazma, wylegitymowanych w Królestwie 1841 r., i Norberta, po którym z żony Joanny Sawińskiej syn Jan wylegitymowany w Królestwie 1850 r.
Bazyli wylegitymowany w Cesarstwie i zapisany do ksiąg szlachty gub. wołyńskiej 1853.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Odp: Czermiński v.Czermieński h.Cholewa

Postprzez mziel » 03.03.2017

Rodzicami ww. Symplicjusza Czermińskiego byli Tomasz Czermiński (zm. przed 1769) oraz Wiktoria Wysocka (2v Kazimierz Zieleniewski). Jego żoną była Ewa Czechowska, córka Stefana (zm. przed 1769) i Agnieszki Grabowskiej.
Źródło: Księgi łęczyckie grodzkie, libri inscriptionum, sygn. 381, k. 56v.
mziel
Zainteresowany
Zainteresowany


Powrót do C____