10153. Łapka h.Szreniawa v.Drużyna

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Łapka h.Szreniawa v.Drużyna

Postprzez jerzy » 13.06.2010

ŁAPKA h. SZRENIAWA v. DRUŻYNA. Stara małopolska rodzina, której jedna linia wzięła nazwisko Łapanowski, a druga Rozenkowski. Piotr notowany w aktach krakowskich 1431 r. Klemens, syn Piotra z Gruszowa i Kobylec, cytowany w aktach krakowskich, skazany na grzywny za zabicie Łapanowskiego 1459 r. (Akta Krakowskie). Piotr i Mikołaj (Miklasz), bracia, prowadzili proces o spadek do Milatyna 1466 r. Urban, dziedzic wsi
Kamiona około 1470 r. (Lib. Benef.). Piotr do późnej starości służył wojskowo i za wysługę dostał królewszczyznę pod Barem 1500 r. Jakób i Aleksander, synowie Stanisława, dziedzice Łapanowa 1557 r. Stanisław, komornik królewski 1572 r. Jan, syn Stanisława, dziedzic Łukawicy i Rostoka 1583 r. Jakób, żupnik wielicki 1586 r., z żony Katarzyny miał syna Adama. Wawrzyniec, Joachim, Jakób, Jan i Zygmunt, synowie Jana, dziedzice Łukawicy 1590 r. Heronim, dziedzic Łapanowa 1591 r. (Wyr. Tryb. Lubel.). Gaspar 1603 r. Piotr, posesor wsi Kudrawce, na Podolu 1629 r. (Akta Lustracyi).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do L____cron