9815. Jawecki h.Nałęcz

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Jawecki h.Nałęcz

Postprzez jerzy » 03.06.2010

JAWECKI h. NAŁĘCZ. Na Rusi Czerwonej. Jakusz Z Pótoczaa, nabywezy wieś Jawcze, w ziemi halickiej, pisał się Jaweckim, i w 1443 r. był komornikiem sądowym halickim.
Bazyli, Jan, Joachim, Józef, ks. Mikołaj i ks. Szymon, synowie Piotra i Anny z Eliaszowiczów, wnukowie Jana i Pelagii z Bekierskich, wylegitymowani w Galicyi 1782 r. Z nich ks. Mikołaj, pleban gr.kat. w Horyhladach, zaślubił Ludwikę Niedziałkowską i z niej miał synów, Onufrego-Heronima i ks. Piotra, po którym z żony Serafiny Stupnickiej syn Emilian, żonaty z Olimpią Tomaszewską, ma córki, Erazminę I Karolinę (Bon.).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do J____