9831. Jazgarski

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Jazgarski

Postprzez jerzy » 03.06.2010

JAZGARSKI. Andrzej, dziedzic na Jazgarzewie, w ziemi czerskiej 1475 r., miał syna Heronima, po którym córka Barbara za Abrahamem Uwielińskim i synowie: Jan, Jerzy, Pełka i Stanisław; z nich Jerzy zaślubił Katarzynę Wągrodzką i z niej miał córki, Annę za Stanisławem Gromnickim, Jadwigę za Janem Wągrodzkim i syna Andrzeja. Andrzej, dziedzic na Jazgarzewie 1569 roku, zaślubił Elżbietę Służewską i z niej pozostawił córki, Barbarę za Piotrem Zabłockim, Zofię, żonę lv. Pawła Ulenieckiego,2v. Wojciecha Otrębusza i synów, Andrzeja i Jana, podpisarza ziemskiego i grodzkiego warszawskiego 1598 r., poborcę ziemi warszawskiej 1619 r., żonatego z Zofią Gołkowską.
Stanisław, najmłodszy syn Heronima, miał synów: Heronima, Miko¬łaja i Jana, dziedzica na Jazgarzewie i Chojnowie, po którym, z żony Katarzyny Kiełpińskiej córki, Anna za Jakóbem Żukowskim i Jadwiga lv. żona Rafała Jeżewskiego, 2v. za Janem Szumlańskim (Ks. Gr. Czerskie, Don. Vars.).
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do J____