20893. Grobicki Wojciech

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Grobicki Wojciech

Postprzez wanka » 07.06.2013

Grobicki Wojciech Antoni s. Tadeusza - zmarł w Knoxville, Tennessee 17 października 2012 roku. Urodził się w Grójcu, 25 maja 1924 r. i wychował się w majątku rodzinnym, Odrzywołek, miał trzech braci.
Był seniorem starego rodu Grobickich z Grobic znanego już w 1476 r.
Po II wojnie światowej, wraz w matką i starszym bratem osiedlili się w Londynie gdzie kończąc studia uzyskał dyplom z inżynierii elektrycznej z wyróżnieniem. Wraz z zoną Hanną Grobicką z Wołodkowiczów po ślubie który odbył się w 1950 r w Londynie wyjechali do Kanady w 1962 Knoxville, Tennessee, już dwoma synami, Christopherem i Thomasem. Córka Barbara urodziła się w Knoxville. Jako inżynier licencjonowany po 25 latach pracy w TVA 25 przeszedł na emeryturę w 1986 roku. Był dożywotnim członkiem Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników i , członkiem Stowarzyszenia Inżynierów Ontario i Tennessee
Zmarł y pozostawił dzieci , sześcioro wnuków i prawnuka. . Żona Hanna zmarła 28 września 2012 Jej prochy spoczęły w Polsce na warszawskich Powązkach.
W.Kardasz
Avatar użytkownika
wanka
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 5
Pomoc techniczna (1) Wybitna informacja (2) Twórca indeksów (1)

Powrót do G____