2157. Wołodkowicz Bolesław

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Wołodkowicz Bolesław

Postprzez wanka » 09.01.2009

Wołodkowicz Bolesław -Hipolit-Józef-Ludwig. , syn śp. Władysława i Zofii Wołodkowiczów Urodził się on 4 lipca 1859 i ochrzczony 08 styczniaw 1860 roku.w Kamienogórce na Podolu umarł dnia 8 marca 1897 roku w Krakowie. Niezwykłe zdolności i wykształcenie połączone z wrodzonym urokiem zapowiadały wielką przyszłość młodzieńcowi którego rodzice przeniósłszy się do Krakowa prowadzili i dom otwarty zaznaczający się w w żywocie towarzyskim tego miasta. Niestety nieuleczalna choroba powaliła przed kilku laty pełnego nadzieli młodego człowieka na łoże z którego już nigdy nie miał powstać. Pielęgnowanie chorego stało się odtąd celem życia owdowiałej matki. Dzień i noc czuwała nad synem. Umarł pojednany z Bogiem, pozostawiając licznych wiernych przyjaciół. Pochowany na cmentarzu krakowskim.
http://ebuw.uw.edu.pl/dlibra/doccontent?id=320&dirids=1

Bolesław Wołodkowicz (1860-1897) prawnik, kolekcjoner dzieł sztuki i przyrządów naukowych. Po jego śmierci matka Zofia przekazała kolekcję syna Muzeum Czartoryskich, Akademii Sztuk Pięknych, Domowi J. Matejki oraz Uniwersytetowi Jagiellońskiemu,, por. T. Żychliński, Złota księga szlachty polskiej, R. XXIII, Poznań 1902, s. 228; R. XX, Poznań 1898, s. 226; Józefa Czecha Kalendarz Krakowski, Kraków 1898, s. 132-133; Kronika UJ 1895-96, Kraków 1896, s. 10.
Żrodło(p60)
http://www.uj.edu.pl/uniwersytet
Avatar użytkownika
wanka
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 5
Pomoc techniczna (1) Wybitna informacja (2) Twórca indeksów (1)

Powrót do W____