4325. Wołodkowicz

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Wołodkowicz

Postprzez jaybeere » 04.10.2009

Wołodkowicz h. Radwan, v. Wołotkowicz, Wołodkiewicz, rodzina litewska, cytowana w Metryce litewskiej od 1528 r.
Byli właścicielami dóbr Wiażynek, Słobody i Słobódki w pow. borysowskim, Nowego Dworu, Dachciarówki, Balcerowszczyzny, Puryni, Sołomerecza, Starego i Krasnego Sioła w pow. mińskim, Iwańska, Czasznika i Smolaniec w pow. lepelskim, Nowodworu, Chełmii i Dauborowa w pow. wilejskim.
Jedna linia zamieszkiwała w XIX w. w Galicji, gdzie dzierżawiła dobra Brzozdowice i Zawałów, i posiadała majątek Horodkowo.

• JÓZEF Wołodkowicz (ur. 1804), s. Wincentego i Wincenty Jadwigi hr. Tyszkiewicz, ziemianin, właściciel dóbr Sołomerecz w gub. mińskiej, Słobódka w pow. borysowskim, a Smolańce w pow. lepelskim; ż. Zofia Niemirowicz-Szczyt (zm. 1880).
Źródło: Bork. Rocz. II 737-739.

Wołodkowicz - Noty biograficzne tego nazwiska
Wołodkiewicz - Noty biograficzne tego nazwiska
Wołotkowicz - Noty biograficzne tego nazwiska

http://polishgenealogy.blogspot.com/200 ... owicz.html
jaybeere
Kreator Forum
Kreator Forum

Powrót do W____