9565. Jurgiewicz h.Jurgiewicz

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Jurgiewicz h.Jurgiewicz

Postprzez jerzy » 31.05.2010

JURGIEWICZ h. JURGIEWICZ. Herb — w polu czerwonem tarcza fioletowa ze skrajem srebrnym; w koronie nad hełmem, między dwoma orlemi skrzydłami, prawem białem, lewem czerwonem, wieża do połowy zrujnowana, na niej ręka trzymająca miecz.
Na Litwie i Podlasiu, często mieszani z rodziną Jurjewicz; osiedleni na Podlasiu, brali przydomek Naczory. Maciej nobilitowany 1581 r. Feliks, przydomku Kasza, w wojew. mińskiem 1586 r. Stanisław, naczelny poborca wileński 1601 r. Andrzej, kanonik wileński, doktór filozofii i teolog, um. 1640 roku.

Antoni, syn Marcina-Antoniego i Apolonii z Bernat, wnuk Sebastyana i Eufrozyny z Konar, prawnuk Kacpra, wylegitymowany w Galicyi 1782 r. (ta informacja Bonieckiego jest błędna - na co wskazuje zestaw dokumentów legit. szlach.rodziny Jugiewiczów z 1782r)

Bibliografia (spis)
Bon.,
Uruski


Możliwe, że wobec popularności rodziny Jurewicz lub Jurjewicz, rodzina ta zasymilowała się w części. [DHRP]

:drzewo: Genealogia rodziny Jurgiewicz
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do J____