9619. Kaliński h.Jelita

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Kaliński h.Jelita

Postprzez jerzy » 31.05.2010

KALIŃSKI h. JELITA. Właściwe ich nazwisko Kaleński, które dopiero w XVI stoleciu zmienili na Kaliński, a wzięli to nazwisko od wsi Kaleń, swego dziedzictwa w pow. piotrkowskim. Stanisław, dziedzic wsi Kaleń 1425 r. Jan i Piotr, bracia, dworzanie Władysława III, dostali od tego monarchy w zastawie 270 grzywien, pożyczonych sobie od ich ojca Stanisława, wsie Niwki i Jasieniec z połową lasu zwanego Druwy 1441 r. Marcin, podsędek łęczycki 1551 r. Jan z Wielkich Przyborów, poborca łęczycki 1576 r., poseł na sejmy 1587 i 1588 r., pisarz ziemski łęczycki 1589 r., miał synów: Aleksandra, Jakóba, Marcina i Stanisława, po którym syn Jan żonaty z Konstancyą Zorzewską. Dwóch Adamów i Jan z wojew. łęczyckiem 1697 r., a Józef, poseł ziemi nurskiej, z ziemią nurską 1764 r. podpisali elckcye. Stanisław, burgrabia wyszogrodzki 1721 r. Wilhelm, doktór teologii, słynny kaznodzieja swojego czasu, profesor Akademii wileńskiej, rzadkiej cnoty i nauki, powszechnie szanowany, umarł 1789 r. Wojciech, syn Antoniego, w wojew. łęczyckiem 1791 r.
Antoni, dziedzic dóbr Goliszewa 1758 r. (Akta Łęczyckie), pochodzący od niego Walenty z żony Wiktoryi Kożuchowskiej pozostawił synów: Józefa, Dyonizego, Jana, Romualda, Adolfa, Wojciecha i córkę Aleksandrę-Honoratę, wylegitymowanych w Królestwie 1839 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 3
Twórca indeksów (3)

Powrót do K____