10849. Nagórski h.Trzaska

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Nagórski h.Trzaska

Postprzez jerzy » 04.07.2010

NAGÓRSKI b. TRZASKA. Do XVIII stolecia pisali się Nagórka od wsi tego nazwiska w pow. kolneńskim. Jan miał synów, Stanisława i Woj¬ciecha; po Stanisławie, dziedzicu Godziszewa 1593 r., synowie: Bartłomiej żonaty z Magdaleną Piotrowską, Heronim i Stanisław ożeniony z Jadwigą Pełkówną.
Wojciech pozostawił syna Jana, dziedzica Nagórki-Drożęcino, w pow kolneńskim 1610 r., po którym z Doroty Grabowskiej syn Jan miał syna Wawrzyńca, a ten synów, Macieja, dziedzica wsi Nagórki i Jana; po Janie syn Kazimierz pozostawił syna Pawła, żonatego z Maryanną Gawrońską, z niej syn Szymon wylegitymowany w Królestwie 1855 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do N____