14968. Przybyłowicz Jan Kanty (1858-)

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Przybyłowicz Jan Kanty (1858-)

Postprzez Marcin » 04.11.2011

Jan Kanty Przybyłowicz, s. Wojciecha i Teresy Osikowicz, ur. 2.06.1858 Płaza, (r.chrz.: Jan Kanty hr. Wielopolski h. Starykoń i jego córka Marianna ks. Jabłonowska); zarządca lasów (od Lasku Wolskiego po Chrzanów) Żona: (ślub: 3.4.1884 Kraków. kościół św. Anny, św. Józef Retinger) Julianna Mikulska, mieszkała: Gawłuszowice
Dzieci: Jadwiga Aniela (1893), Zygmunt, syn, córka i Helena (1886)

Swoje imię z pewnością otrzymał po ojcu chrzestnym - Janie Kantym Wielopolskim, którego brat Wincenty był właścicielem dóbr Kobylanka pod. Gorlicami (a stamtąd pochodził Wojciech Przybyłowicz - ojciec Jana). Kuzynką Jana Kantego Wielopolskiego był z kolei Urszula Wielopolska, żona Aleksandra Szembeka - właściciela dóbr Płaza pod Chrzanowem.


:drzewo: Drzewo genealogiczne Przybyłowiczów
:zalacz: akt chrztu
:zalacz: akt ślubu
"Ateizm - to uparta wiara w bezsensowność wierzenia"
Avatar użytkownika
Marcin
Administrator
Administrator
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Pomoc techniczna (1)
Imię i nazwisko: Marcin Niewalda

Powrót do P____