6066. Harłos Szczepan

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Harłos Szczepan

Postprzez Ludwik » 03.12.2009

Harłos Szczepan - ur.18.12.1898r. w Środzie Wielkopolskiej - zm.26.11.1976r. w Środzie Wielkopolskiej
Ojciec - Marcin Nota biograficzna - Przejdź
Matka - Gramza Rozalia - Nota biograficzna
Rodzeństwo - Adam - Nota biograficzna, - Maksymilian - Nota biograficzna
Rodzeństwo przyrodnie - Korcz Stanisława - Nota biograficzna, Korcz Jan - Nota biograficzna
Żona - Nowak Felicja - Nota biograficzna - Przejdź
Dzieci - Harłos Regina - Nota biograficzna - Przejdź

Powstaniec wielkopolski - 1 kompania średzka. Grób w kwaterze uczestników Powstania Wielkopolskiego w Środzie Wielkopolskiej.
:drzewo: Genealogia Harłosów
:aparat:Album fotografii rodziny Harłos

:ksiazka:
Bibliografia (spis)
opracował Ludwik Ł. [archiwum rodzinne]
Avatar użytkownika
Ludwik
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Nazwiska, książki (1) Wartościowy artykuł (1)

Odp: Harłos Szczepan

Postprzez Ludwik » 07.10.2012

Harłos Szczepan (1898 - 1976)

Urodził się 18 grudnia 1898 r. w Środzie Wlkp. Był synem Marcina Harłosa (robotnika), i matki Rozalii z domu Gramza (ur, 1868 r.), gospodyni domowej. Miał dwóch braci Adama i Maksymiliana. Szczepan Harłos z wykształcenia był księgowym. W czasie powstania brał udział w walkach 1 kompanii średzkiej. Później służył jako saper w 7 pułku saperów. Po zakończeniu wojny polsko - bolszewickiej pozostał w wojsku jako podoficer zawodowy. Ze służby wojskowej zwolniony został 31 lipca 1927 r. w stopniu sierżanta, z powodu zachorowania na tyfus. Do roku 1939 pracował jako księgowy w Warsztatach Naprawczych. Zmobilizowany do wojska walczył z Niemcami i Sowietami. Po roku 1945 podjął prace jako spedytor w zakładzie samochodowym. Później aż do emerytury pracował jako księgowy w Państwowej Komunikacji Samochodowej. Zmarł 26 listopada 1976 r. w Środzie Wlkp. Spoczywa na Kwaterze Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wlkp. Jego nazwisko figuruje na tablicy pamiątkowej "Powstańcy Wielkopolscy 1918-1919" odsłoniętej w 2005 r. w Kwaterze Powstańców. Był odznaczony Odznaką Pamiątkową Wojsk Wielkopolskich i Odznaką Pamiątkową 7 Pułku Saperów. W 1946 r. ożenił się z Felicją z domu Nowak (zm. 1994 r.), nauczycielką języka francuskiego. Z małżeństwa tego urodziła się córka Regina, ekonomistka.:ksiazka:
"Powstańcy wielkopolscy...Biogramy uczestników powstania wielkopolskiego 1918/1919" - Tom VI
http://genealogia.okiem.pl/forum/viewto ... 58&t=11922
Avatar użytkownika
Ludwik
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Nazwiska, książki (1) Wartościowy artykuł (1)


Powrót do H____