20234. Bartłomiej Jasiński - Bjasinski

Noty informacyjne o redaktorach - można zadawać im pytania (nawet bez rejestracji na forum)
PYTANIA, ROZMOWY - użyj "odpowiedz" lub zaloguj się i wyślij wiadomość prywatną.

Redaktorów prosimy o krótkie notki biograficzne. Link do swojego wątku można umieszczać np. pod zdjęciami w Archiwum.

Odpowiadać można również ANONIMOWO ! - Trzeba tylko dodać kod z obrazka. Anonimowe tworzenie nowych wątków niemożliwe. Dział jest moderowany - posty pojawią się po akceptacji moderatorów.

Bartłomiej Jasiński - Bjasinski

Postprzez bjasinski » 23.03.2013

Witam serdecznie. Pochodzę z Krakowa, jestem członkiem MTG, pracuję w Redakcji, zajmuje się poszukiwaniami genealogicznymi. Prowadzę społeczne archiwum rodzinne i miejscowości Bohorodyczyn w powiecie Tłumackim dawnego województwa stanisławowskiego.
Nawiążę kontakt z każdym kto jest zainteresowany tym rejonem. Chętnie pomogę w poszukiwaniach.
Avatar użytkownika
bjasinski
Zaawansowany
Zaawansowany
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Akcje społeczne (1)
Imię i nazwisko: Bartlomiej Jasinski

Odp: Bartłomiej Jasiński - Bjasinski

Postprzez Darrie27 » 23.04.2013

Cześć Bartek,

Proszę o kontakt w sprawie drzewa genealogicznego naszej rodziny Mączków oraz podanie twojego prywatnego adresu email oraz kontaktu do p. Basi, która szuka też swojej rodziny.
Darrie27
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Odp: Bartłomiej Jasiński - Bjasinski

Postprzez Arkadiusz Jasinski » 30.05.2014

Witam,

jestem zainteresowany rodziną Jasińskich. Ostatni znany mi przodek to Wawrzyniec Jasiński ur. 28 sierpnia 1830 w miejscowości Stany w woj. podkarpackim, syn Bartłomieja i Marianny Rydel. Jeżeli posiada Pan jakieś pomocne informacje, proszę o kontakt.

Pozdrawiam,
Arkadiusz Jasiński
Arkadiusz Jasinski
Zaawansowany
Zaawansowany

Odp: Bartłomiej Jasiński - Bjasinski

Postprzez 77malko » 05.08.2014

Witam.

Panie Batłomieju,

Jestem ciekaw czy byłby Pan w stanie pomóc w moich poszukiwaniach.

Poszukuję jakichkolwiek informacji o przodkach ze strony mojej babki z domu Ryst. Wg historii rodzinnej jej dziadek Ignacy Ryst przeniósł się wraz z rodziną do wsi w okolicach Wyszkowa pod Warszawą z Kresów uciekając przed represjami rosyjskimi. Rodzina zmieniła też nazwisko, wcześniej nazywali się Jasińscy. Niestety nie mam zbyt wielu informacji, wiem tylko że rodzina posiadała jakąś przetwórnię i prawdopodobnie majątek ziemski. Siostra Ignacego miała na imię Karolina. Nie znam daty urodzenia ani imion rodziców Ignacego, ale wiedząc, że jego najstarszy syn urodził się w 1890, Ignacy musiał urodzić się nie wczesniej niż ok 1860-65 i prawdopodobnie to raczej jego ojciec uciekał z Kresów, być może z już małym Ignacym, bo w rodzinnej historii jest wzmianka o udziale przodka w powstaniu.

Chyba nie oczekuję, że uzupełni Pan cokolwiek w tej układance, to byłoby zbyt niezwykłe :), ale może pokieruje Pan jak szukać dalej, albo udzieli wskazówek jakie dodatkowe informacje mogłyby pomóc w poszukiwaniach.

Pozdrawiam,
Tomek Małkowski
Avatar użytkownika
77malko
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Re: Bartłomiej Jasiński - Bjasinski

Postprzez bjasinski » 03.01.2015

W tej sytuacji należałoby sprawdzić, czy Ignacy nie był jakoś szczególnie zainteresowany konkretnym rejonem na Kresach? Warunek, to czy znał skąd pochodził, czy nie był zbyt mały by zapamiętać skąd przybył? Zacieranie śladów, to jedno, a sentyment i pamięć drugie. Zmierzam do tego że nie tak łatwo odciąć się od korzeni i lat dziecięcych. Właśnie tu upatrywałbym wskazówek do poszukiwań. Jedną wskazówkę już mamy: miejscowość znajdowała się w zaborze rosyjskim. Mój przodek też przybył po powstaniu, podobno gdzieś z guberni podlaskiej, a według innej wersji okolice Warszawy. A może zmienił dane w dokumentach..
Avatar użytkownika
bjasinski
Zaawansowany
Zaawansowany
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Akcje społeczne (1)
Imię i nazwisko: Bartlomiej Jasinski

Odp: Bartłomiej Jasiński - Bjasinski

Postprzez Niewiadomski37 » 21.08.2018

Szanowny Panie,

pragne uzupelnic dane czlonka mojej rodziny, powstanca styczniowego 1863 Wladyslawa Prus Niewiadomskiego z Panskiego zdjecia jego grobu w Kolomyji z 2016 r.

urodzil sie jako Jan Wladyslaw dw. imion inaczej niz na nagrobku, bo wg. wpisu metrykalnego (w moim posiadaniu) 26.6.1829 w miejscowosci Kasperowce nieopodal Zaleszczyk na Podolu Galicyjskim.
zmarl w Kolomyji w funkcji Zarzadcy Szpitala Publicznego tamze.
aresztowany przez wladze austriackie w 1848 r. (wraz ze starszym bratem Piotrem) i wcielony do 24. pulku piechoty liniowej za próbę udziału w powstaniu węgierskim. Wrócil do Galicji w 1859 r.
rodzice: Andrzej Tytus Prus Niewiadomski (* ok.1792, †14.5.1850 Filipcze, tamze na Podolu) i Felicita Marianna z Tyminskich (*ok. 1795/†po 1862).
Mial brata Modesta (*1831, † przed 1900). Trzej wnukowie Modesta: Julian, Symplicjusz i Sebastian byli w AK, a ich siostra Feliksa zostalla wywieziona przez NKWD do Kazachstanu.

Z wyrazami szacunku

Andrzej Prus Niewiadomski
Am Fichtenberg 10
D 12165 Berlin
Tel. 004930 - 7913414
Fax 004930 - 7924503
e-mail: [email protected]
Niewiadomski37
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli


Powrót do Redaktorzy - who is who