2356. Marta

Noty informacyjne o redaktorach - można zadawać im pytania (nawet bez rejestracji na forum)
PYTANIA, ROZMOWY - użyj "odpowiedz" lub zaloguj się i wyślij wiadomość prywatną.

Redaktorów prosimy o krótkie notki biograficzne. Link do swojego wątku można umieszczać np. pod zdjęciami w Archiwum.

Odpowiadać można również ANONIMOWO ! - Trzeba tylko dodać kod z obrazka. Anonimowe tworzenie nowych wątków niemożliwe. Dział jest moderowany - posty pojawią się po akceptacji moderatorów.

Marta

Postprzez genarch » 04.02.2009

Hejka,
genealogia jest moją pasją od ok. 15 lat. Przez lata zadręczałam rodzinę w kwestii wiadomości o rodzinie, teraz już sama dzielę się swoją wiedzą z bliskimi :-)
Założyłam firmę prowadzącą badania genealogiczne, buduję drzewa, szukam krewnych żyjących oraz przodków. Uwielbiam chodzić i ewidencjonować cmentarze. Z prawdziwą przyjemnością jeżdżę po Polsce (i poza) samochodem, fotografuję, szukam, odkrywam, badam...
Moi zleceniodawcy określają mnie, że "gdzie diabeł nie może, tam babę pośle" traktuję to jako komplement ;-)

Z wykształcenia jestem archeologiem, specjalizuję się w numizmatyce wcześnośredniowiecznej Persji.
Pozdrawiam serdecznie,
Sentymentalne podróże na Kresy - serdecznie polecam
Genealogiczne.plponad 46 tys. nagrobków z Polski, Ukrainy, Białorusi, Łotwy i Litwy"
Członek MTG - http://www.mtg-malopolska.org.pl/
genarch
Kreator Forum
Kreator Forum
Imię i nazwisko: Marta Czerwieniec

Re: Marta

Postprzez Marcin » 09.10.2009

numizmatyka średniowiecznej Persji -. niesamowita specjalizacja - nie znam nikogo kto by się znał na czymś takim :) Gratuluje i z radością obserwuję nasze wspólne prace :)
"Ateista - to ktoś wierzący w brak wiary, i twierdzący że wierzenie jest bez sensu"
Marcin
Administrator
Administrator
Medale: 1
Pomoc techniczna (1)
Imię i nazwisko: Marcin Niewalda

Postprzez Andrzej Paweł » 02.12.2009

Droga Marto,

jak sądzę niechcący ktoś przypisał moją żonę i dzieci bratu
a mnie zapomniał umieścić w drzewie;

poza tym drobne błędy np data śmierci Józefa to 1856 a nie 1896.

pozdrawiam
A.
Andrzej Paweł

Postprzez genarch » 03.12.2009

Andrzej Paweł napisał(a):Droga Marto,

jak sądzę niechcący ktoś przypisał moją żonę i dzieci bratu
a mnie zapomniał umieścić w drzewie;

poza tym drobne błędy np data śmierci Józefa to 1856 a nie 1896.

pozdrawiam
A.

Z przyjemnoscia poprawie, ale nazwisko prosze :?:
i pozdrawiam,
Genealogiczne.plponad 46 tys. nagrobków z Polski, Ukrainy, Białorusi, Łotwy i Litwy"
genarch
Kreator Forum
Kreator Forum

Postprzez rybaata » 19.04.2010

Witaj Marto!
Poszukuję dziadka Józefa Kadlera, nie wiem gdzie został pochowany i kiedy, jakieś okolice czasów Stalina. Moja babcia miała na imię Anna z domu Drewnowska, mieli dwóch synów Józefa i Wiktora, moją mamę Antoninę po mężu Kalinowska. Przed wojną mieszkali w Zabłudowie 18 km. od Białegostoku, dziadek był albo komendantem policji albo agronomem, ponoć miał tartak. Moja mama tajemnicę rodzinną zabrała do grobu. Nie mam pojęcia jak odnaleźć jego grób, by móc czasem zapalić świeczkę.
Pozdrawiam.
Mirosława Todorczuk
rybaata

Postprzez genarch » 26.04.2010

Droga Pani Mirosławo,

bardzo proszę zarejestrować się na Herbarzu, abyśmy mogły prowadzić bardziej regularną korespondencję mogącą wspomóc odnalezienie grobu Pani dziadka. Chciałabym Pani pozadawać pytania, które mogłyby naprowadzić nas na informacje o Pani dziadku, a nie mam jak i kogo zapytać, tak więc proszę o kontakt :)

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Czerwieniec
genarch
Kreator Forum
Kreator Forum

błędy w drzewie

Postprzez Katarzyna Libiszowska » 28.08.2010

Marto, w drzewie są dość istotne błędy dotyczące naszej rodziny - moja data urodzenia - 1974, data urodzenia Zosi Libiszowskiej i Doroty Dąbek to 2005 r. dla obu panienek oraz imię mojej drugiej siostrzenicy to nie Zuzia, a Hania. Obie Dąbkówny urodziły się w Krakowie, choć mieszkają w Irlandii. Uprzejmie proszę o sprostowanie.
Katarzyna Libiszowska

Postprzez krewna » 03.10.2010

Nie wiem jak znaleść z Tobą kontakt Piszesz o Swoim pradziadku Karolu Stonczyńskim Wkradł sie łąd jego Syn Władysław skończył Sggw w warszawie Drugi syn Konstanty (um w Buenos -Aires) skończył Politechnikę Warszaska wydz Budowy Dróg i Mostów.
Jestem zalogowana ,ale absolutnie nie umiem pouszac sie po tej stronie Mam nadzieję,ze wiadomośc do Ciebie dotrze Mogłabym Ci przekazać scanem kilka rodzinnych do albumu zdjęćUżytkownik " Krewna"
krewna
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez awb69 » 05.01.2011

Przeglądając drzewa na portalu natrafiłem na nazwisko Rusin. Czy 1.3.6. Aleksandra Merklinger ur. 1971 + Stanisław Rusin ma w rodzinie Waldemara Rusin jego dzieci to Bronisława Klee ur. 1889 , Walenty ur. 1897 , Michał Rusin, Maria Mazurek i Stanisława Stęga.

Dziękując za odpowiedź do usłyszenia Wojtek
Klee Stępiński
awb69
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli
Imię i nazwisko: Wojciech

Postprzez genarch » 09.03.2011

Witam!
Miło mi poinformować, że zostałam ujęta w artykule "Strażniczki rodzinnej pamięci" w czasopiśmie Dobre Rady, które dzisiaj trafiły do kiosków ;)

Pozdrawiam serdecznie,
Marta
genarch
Kreator Forum
Kreator Forum

Następna strona

Powrót do Redaktorzy - who is who